Od dłuższego czasu rośnie moda na prasowanie parowe. Producenci żelazek coraz częściej w swojej ofercie mają generatory pary oraz urządzenia prasujące za pomocą pary wodnej. O co tyle szumu i czy naprawdę warto zmienić żelazko na parowe?

shutterstock_304167683

1. Oszczędność czasu

Dobre systemy do prasowania i generatory pary pozwalają prasować znacznie szybciej i wydajniej. Para wodna pod odpowiednim ciśnieniem przenika prasowany materiał i natychmiast go wygładza. Dzięki temu możemy prasować wiele warstw na raz. Ręczniki czy pościel można prasować od razu złożone pod wymiar półki, w której je przechowujemy. Prasowanie parowe skraca czas prasowania nawet o połowę.

2. Łatwość prasowania

Prasowanie parowe jest bardzo łatwe, nie wymaga od nas wiedzy odnośnie tkanin oraz temperatur ich prasowania. Dzięki teflonowej nakładce na stopę żelazka wszystkie tkaniny można prasować jedną temperaturą uzyskując zawsze doskonały efekt. Najlepsze systemy do prasowania posiadają aktywną deskę do prasowania, która dzięki wbudowanym wentylatorom sama odpowiednio układa i przytrzymuje tkaninę na stole. Ponadto żelazka wyposażone w automatyczną kontrolę pary same generują odpowiedni strumień pary zawsze wtedy, gdy skierujemy je w stronę zagnieceń.

shutterstock_102788513

3. Szybkie i trwałe efekty

Prasowanie parowe nie odbywa się na skutek wysokiej temperatury. Rozdrobniony strumień delikatnej suchej pary przenika tkaninę na poziomie poszczególnych włókien, dzięki czemu tkanina wygładza się szybko, a zagniecenia nie wracają po czasie przechowywania w szafie.

4. Prasowanie z troską o tkaniny

Parą można prasować wszystkie rodzaje tkanin – również te najdelikatniejsze. Dzięki specjalnej nakładce teflonowej stopa żelazka nie nagrzewa się w niebezpieczny dla materiałów sposób. Podczas prasowania tradycyjnego traktowane gorącym żelazkiem tkaniny szybko tracą swój blask, często przebarwiają się i wybłyszczają, co widać szczególnie na ciemnych tkaninach.

shutterstock_309263189

5. Dezynfekcja

Wyprasowane parą tkaniny stają się zdezynfekowane z drobnoustrojów oraz pozostałości ze środków czyszczących. Ma to ogromne znacznie w przypadku osób cierpiących na różne alergie oraz dolegliwości skóry. Dezynfekować należy również ubranka dziecięce, pluszaki, pościel i bieliznę.

6. Prasowanie zdobionych materiałów

Prasowanie parowe znacznie ułatwia wygładzanie kreacji o skomplikowanych krojach oraz zdobieniach takich jak aplikacje gumowane, cekiny i kamienie. Dzięki teflonowej nakładce nic nie przylgnie do żelazka, a strumień pary doskonale wygładzi zaszewki i materiał pod zdobieniami.

shutterstock_259242638

7. Prasowanie w pionie

To jedna z najbardziej efektownych i przydatnych funkcji. Dzięki takiej możliwości łatwo wyprasujesz wiszące zasłony i kotary oraz cały szereg garderoby codziennej.

8. Prasowanie i odświeżanie odzieży wierzchniej

Cięższa odzież wierzchnia, którą niegdyś zmuszeni byliśmy oddawać do prali, może teraz być z powodzeniem pielęgnowana w domu. Prasownie i odświeżanie parą płaszczy, jesionek, marynarek i żakietów jest łatwe i szybkie. Zimowe kurtki dzięki odświeżeniu puchu będą równomiernie wypełnione i ciepłe jak nowe.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.