Stawiamy na ładne szkło w domu, by wpuścić do niego już trochę wiosennej lekkości, ale też przypomnieć sobie, jak wyglądają mroźne sople zimą.

Tekst: Joanna Zaguła

Dzieci (i nie tylko dzieci) ciągną do kin na nową odsłonę „Krainy lodu”, a mrozu i sopli u nas brak. Rozmarzywszy się na temat szklistych dekoracji, stawiamy na ładne szkło w domu. Lekkością przywołuje już wiosnę, ale ma w sobie coś mroźnego. Przedstawiamy trendy wnętrzarskie, jakimi warto się kierować, poszukując nowych akcesoriów.

Ballada o delikatnym zabarwieniu

Szkło z kolekcji Nordal

Kolorowe szkło to nie od dziś element przemyślanych stylizacji stołów i ciekawych aranżacji wnętrz. W Polsce mamy świetną tradycję jeśli chodzi o użycie barwionego szkła. Pomyślmy chociaż o Zbigniewie Horbowym. Jednak w tym sezonie stawiamy na szkło zabarwione delikatnie, w kolorach ziemistych, z lekką, bąbelkową fakturę, by wyglądem zbliżały nas do natury.

Na wschód od Edenu

Nowości od Zara Home

No właśnie. Powrót do natury to bowiem hasło przyświecające w ostatnich latach wszelkiemu projektowaniu. Lubimy wspierać i kupować wszystko, co jest wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Także wygląd i materiały, z których robione są ubrania, czy akcesoria domowe coraz częściej jest jak najbardziej naturalny. Zamiast minimalistycznych przezroczystości, mamy więc ostatnio szkło w plecionych koszyczkach, inspirowanych rosyjskimi koszyczkami na szklanki do herbaty.

Wyjście ze strefy komfortu

Szklany pojemnik, Nordal

Gdy wydaje nam się, że wszystko już było i wszystko jest nudne, z utęsknieniem poszukujemy rozwiązań, które nas zaskoczą. Być może będzie to na przykład użycie szkła poza kuchnią. I to nie tylko w formie wazonu w salonie. Szklane pojemniki przypominające bomboniery czy cukiernice znajdujemy w łazience, a nawet biurze, gdzie służą do przechowywania drobiazgów. W samej kuchni zaś szkło to już nie tylko szklanki i kieliszki, ale też talerze.

Zastawa, Zara Home

Znacie? To posłuchajcie!

Mimo wszystko jednak najbardziej lubimy piosenki, które już słyszeliśmy. Dlatego nadal popularne są i będą trendy sprawdzone od lat – duże szklane butle z transparentnego lub lekko zielonego szkła oraz wszelkie apteczne inspiracje. Słoiczki, słoje, butle z brązowego szkła ze stylizowanymi napisami.  

Kolekcja szkła Garden Trading
No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.