Wraz z duchem czasu, stare i dobrze znane materiały aranżacyjne nie odchodzą w zapomnienie. Stają się bardziej funkcjonalne i zaskakują możliwością ponownego wykorzystania. Tak też sytuacja ma się z betonem, który wkrada się we wnętrza w postaci mebli i dodatków.

 Timeless

Morgan&Möller to młoda polska marka płyt oraz dizajnerskich mebli i akcesoriów wykonanych z betonu architektonicznego, materiału o ogromnych możliwościach projektowych, coraz chętniej wykorzystywanego w Polsce. Meble te są nie tylko funkcjonalne i wytrzymałe, ale też dają możliwość kreatywnego, niesztampowego podejścia do aranżacji salonu, sypialni czy biura. Beton architektoniczny jeszcze nigdy nie był tak ciekawy i praktyczny.

Timeless_04

Zaczęło się od fotela

Jest najbardziej towarzyskim ze wszystkich mebli w domu. Jego kształtna sylwetka i funkcjonalne zastosowanie znajdą uzasadnienie w każdym pokoju – salonie, sypialni, gabinecie, ale także w przestrzeniach bardziej publicznych, takich jak: biuro czy poczekalnia. Mowa o fotelu, spadkobiercy królewskiego dostojeństwa.

Wśród projektantów i designerów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jako plastyczny przedmiot codziennego użytku, który może stawać się także dziełem sztuki. W taki też sposób projektanci linii Timeless Morgan & Möller z betonu architektonicznego potraktowali zarówno sam fotel, a także całą serię: sofę, stolik i szezlong oraz drobne dodatki aranżacyjne. Linię zaprojektowano, łącząc elementy z betonu architektonicznego z ciepłym jesionowym drewnem i naturalnymi tkaninami – wełną, skórą, bawełną. Projekty nawiązują do najlepszej tradycji skandynawskiej architektury wnętrz i polskiego modernizmu z lat 60-tych. Podstawę konstrukcji przedmiotów stanowi beton architektoniczny uzupełniony drewnianymi nóżkami i poduchami obitymi tkaniną.

Timeless_02

Dobry, bo z betonu

Beton architektoniczny jest wytrzymały, plastyczny, a także funkcjonalny i niewymagający specjalnej konserwacji. Produkty te przeznacozne są dla miłośników odważnych, niecodziennych rozwiązań architektonicznych, a wykonywane na zamówienie, według indywidualnych projektów klientów.

Timeless_kolaż

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.