W tym tygodniu cieszymy się z nadchodzącego lata. A termometr wskazuje, że to już. Tym, którzy chcą spędzać, jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, radzimy jakie akcesoria piknikowe się im przydadzą.

Tekst: Joanna Zaguła

Piknik z akcesoriami od Westwing

Wiklina na wszystko!

Wiklinowe kosze, koszyczki, torebki czy plecaki. Z plecionki można zrobić nawet miski! Idealne na piknik, bo lekkie i nie do potłuczenia. A w dodatku jakie ładne. Plecionki mogą być tradycyjne polskie, do kupienia w sklepie Serfenta albo barwione na kolorowo, zrobione z trawy morskiej.

Plecione torebki od Rice by Rice

Bezproblemowe kubki i talerzyki

Szkło czy porcelana sprawdza się tylko na pikniku we własnym ogrodzie. Każdy realista wie, że na piknik zabiera się talerzyki, kubeczki i sztućce jednorazowe. Ekolog jednak odpowie mu na to – przecież takie naczynia zaśmiecają naszą planetę! Pogodzą się, wspólnie wybierając ekologiczne naczynia z liści palmowych i drewniane sztućce. Zdziwicie się, jakie są ładne. Nie trzeba też koniecznie ich wyrzucać po jednym użyciu, niektóre nadają się do mycia. Szukajcie ich w sklepach takich jak ten.

Melaminowa zastawa Rice by Rice

Poduchy i koce

Tu nie ma wielkiej filozofii. Oczywiście radzimy kupować takie, których pochodzenie znamy, np. szyte w Polsce. Fajne rozwiązanie to też kupienie materiału na metry. Jest taniej i można sobie wybrać coś ładnego. Jeśli jednak ziemia się jeszcze nie nagrzała, lepszy od lnianego muślinu jest wełniany koc.

Koce i poduchy, a nawet kwiecista torba-lodówka z Primark.

Gadżety

Żeby wasz piknik był jeszcze bardziej ekologiczny i przy okazji prześliczny, zaopatrzcie się w opakowania wielokrotnego użytku, których nie wyrzucicie po imprezie, ale chętnie zabierzecie ze sobą, by znowu je wykorzystać. Mogą to być zarówno ładne plastikowe pojemniki, jak i genialna wielorazowa „folia” do zawijania żywności, Bee Wrap. Kupicie ją np. tutaj albo na polskiej stronie Miody Krupiec.

Wszystko, co potrzebne na piknik od Wilco
No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.