Podjadanie w trakcie nauki

Przed tobą czas pełen wyzwań? Masz egzaminy i czeka cię jeszcze mnóstwo pracy, w trakcie której zwyczajowo zajadasz stres? Sprawdź, co robić, by po sesji nadal mieścić się w ulubione dżinsy.  


shutterstock_142815535 

Skrupulatnie przygotowany plan nauki to podstawa! Materiał niezbędny do zdania egzaminu podziel na mniejsze partie, każdego dnia postaraj się opanować wyznaczone wcześniej zagadnienia. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad czasem dzielącym cię od egzaminu oraz unikniesz nauki na ostatnią chwilę

 

W grupie siła

Wybierz się ze znajomymi z roku do pobliskiego parku bądź biblioteki, nauka w grupie jest nie tylko o wiele przyjemniejsza ale i łatwiejsza. Wspólne powtarzanie materiału oraz przepytywanie sprawi,  że o wiele szybciej przyswoisz nowe informacje.

shutterstock_128459306

Nie samą nauką człowiek żyje!

Zbliżająca się sesja nie oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować z życia towarzyskiego. Pozwól sobie na odrobinę odpoczynku, spotkaj się ze znajomymi, idź na spacer, do kina i oderwij się od nauki. „Przewietrzona głowa” o wiele łatwiej przyswaja nową wiedzę J

 

Dieta!

To, co jemy, ma ogromny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i pamięć. Przygotowując się do egzaminów, jedź orzechy, które doskonale wpływają na pamięć a dodatkowo obniżają poziom odczuwanego stresu. Unikaj słodyczy, które niepotrzebnie cię pobudzają i dają złudny zastrzyk energii. Jeśli w trakcie nauki najdzie cię ochota na drobną przekąskę, chrup bez konsekwencji. Sięgnij po naturalne, owocowe lub warzywne chipsy, np. Crispy Natural, które są alternatywą dla tradycyjnych, tłustych przegryzek. A co najważniejsze, nie przytyjesz i po sesji wpasujesz się w swoje ulubione jeansy.

Podjadasz w czasie sesji, rób to z głową

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.