Zastanawiasz się jak skutecznie stracić zbędne kilogramy bez efektu jojo? Osoby przestrzegające diety wegańskiej tracą kilogramy znacznie szybciej, niż osoby na innych dietach nastawionych na odzyskanie prawidłowej masy ciała.

shutterstock_313666154

Dieta wegańska pozwalała stracić najwięcej zbędnych kilogramów. Na efektywność utraty wagi wpływa nie tylko rodzaj pożywienia, ale również jego wartość kaloryczna. Wegetarianie, którzy przestrzegali dziennych limitów kalorycznych, tracili więcej kilogramów, niż wegetarianie, którzy nie przestrzegali takiego reżimu kalorii.

Przewaga diet wegetariańskich może wynikać z wysokiej podaży pełnych ziaren, owoców i warzyw, charakteryzujących się niskim indeksem glikemicznym, wysoką zawartością błonnika, bogactwem antyoksydantów i minerałów. Efektywność diet wegetariańskich warto rozważać w dwóch dodatkowych aspektach: „Pierwszy aspekt jest związany z tym, jakie produkty są z diety wyeliminowane – spożywanie mięsa i nabiału po prostu nie sprzyja obniżaniu masy ciała. Drugi aspekt o którym warto pamiętać w tym przypadku, to szczególne właściwości określonych pokarmów roślinnych, które utrzymują organizm w zdrowiu. Na przykład z badań wynika, że soja pomaga redukować ilość tłuszczu gromadzącego się w wątrobach osób otyłych. Rośliny strączkowe są bardzo bogate w białko, dzięki czemu na długo pozostawiają nas sytymi. Guarana przyspiesza przemianę materii. Kiszonki nie tylko są świetnym źródłem probiotyków, ale również regulują system sygnałowy apetytu. Dzięki chilli szybciej doświadczamy uczucia sytości. Natura ma wiele takich skarbów”.

shutterstock_313797089

Damian Parol, dietetyk, dodaje: „Dieta wegańska jest ogólnie korzystna dla zdrowia, a stosunkowo łatwa możliwość utrzymania prawidłowej masy ciała to tylko jeden z jej atutów. Innymi mogą być rzadsze choroby serca, nowotwory i cukrzyca. Osoby rozważające odchudzanie za pomocą diety wegańskiej powinny pamiętać o suplementacji witaminą B12, odpowiedniej podaży wapnia na przykład w postaci mlek roślinnych oraz o dostarczeniu kwasów omega 3 z produktów roślinnych lub kapsułek”.

shutterstock_313778498

2 komentarze
  1. Trzeba będzie spróbować :-D Ostatnio czytałam książkę w której między innymi nawiązywano do zdrowych nawyków żywieniowych „Zatrzymać dzień”. Warto przeczytać.

  2. W diecie fajnie sprawdzają się oleje naturalne. Ja stosuję bio z rzepaku i lnu global fit. Ma witaminy i jest dobrej jakości. Posiada certyfikat więc mam pewność, że jem zdrowo. Oleje mają fajne smaki no i są rafinowane więc nie mają w sobie chemii. Posiłki fajnie smakują i są zdrowsze :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.