Zimowa pielęgnacja włosów

Potargane, łamliwe, bez energii. Niestety, zimą tak wyglądają włosy niemal każdej kobiety. Możesz oczywiście zostawić je w takim stanie i nie zrobić nic, ale… zaniedbanie pielęgnacji zimą sprawia, że wiosną włosy mają się jeszcze gorzej. Jak zatem pielęgnować fryzurę o tej porze roku?

  1. Chroń włosy przed zimnem

Czapka to absolutna podstawa zimą. Owszem, po jej zdjęciu włosy często się elektryzują i nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego oczekiwały. Należy jednak zadać sobie pytanie: co jest ważniejsze —zdrowie czy perfekcyjny wygląd? Przemrożenie skóry głowy może skutkować uszkodzeniem cebulek włosów, co w konsekwencji prowadzi do nadmiernego ich wypadania. Jeśli więc chcesz, aby włosy zachowały dobrą kondycję, postaw na czapki zrobione z naturalnych, a nie syntetycznych materiałów.

  1. Pielęgnacja to podstawa

Lepiej zapobiegać niż naprawiać zniszczenia. To stwierdzenie dotyczy także włosów. Szczególnie zimą wymagają one specjalnej troski. Poza niskimi temperaturami i nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, włosy zimą narażone są także na przesuszenie z powodu długiego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach oraz suszenia. Dlatego też w tym okresie należy stosować kosmetyki intensywnie nawilżające. Dobrym pomysłem jest także wykonanie od czasu do czasu peelingu skóry głowy. To sprawi, że składniki aktywne z kosmetyków będą lepiej wchłaniać się w skórę i docierać do cebulek włosa, a tym samym w pełni je odżywiać.

  1. Odżywianie naturalnymi metodami

Zimą więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. To doskonały czas, aby zapewnić fryzurze intensywne odżywianie z użyciem naturalnych olei.  Olej kokosowy, migdałowy czy lniany to w pełni naturalne substancje, które można kupić niemal w każdym sklepie. Za to ich działanie jest niezwykle pożyteczne. Oleje bogate są w witaminy A, D, E oraz te z grupy B, dodatkowo posiadają niezwykle cenne kwasy omega-3 i 6 oraz proteiny i składniki mineralne. Jak przekłada się to na kondycję włosów? Poza głębokim odżywieniem i nawilżeniem skóry głowy, włosy stają się bardziej lśniące, elastyczne i mocniejsze. Dodatkowo regularne wmasowywanie olei w skórę głowy stymuluje cebulki do bardziej intensywnej pracy, dzięki czemu włosy szybciej rosną.

  1. Zadbaj o siebie od wewnątrz

Odpowiednia pielęgnacja i ochrona włosów w okresie zimy to oczywiście podstawa. Jednak, aby mieć rzeczywisty wpływ na kondycję włosów, warto postawić na odpowiednie składniki odżywcze. Dopiero właściwa dieta bogata w witaminy, w połączeniu z pielęgnacją sprawią, że włosy będą zdrowe i silne. Najlepiej, aby codzienne menu zawierało mnóstwo warzyw i owoców, a także produktów bogatych w naturalne tłuszcze. Niestety, zimą dostęp do świeżych produktów jest dość ograniczony.

Dlatego z pomocą przychodzą nam suplementy diety, które zostały stworzone specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów, np. Merz Spezial Dragees — który w swoim składzie posiada białko soi. Zawarte w nim składniki naturalne — cysteina i metionina są niezbędne do budowy struktury włosa. Przy regularnemu stosowaniu po 3 miesiącach powinniśmy zauważyć poprawę kondycji włosów.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany