Głos Aidy Kosojan-Przybysz znają i kochają miliony małych słuchaczy, choćby z krążków „Aida dzieciom” czy „Mini Mini Kołysanki”. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy album artystki „Zgadnij, co to jest za zwierzę” z utworami dla dzieci ponownie podbije ich serca. Płyta będzie doskonałym prezentem na Dzień Dziecka. 

zgadnij, co to jest za zwierzęzdjęcie: Radek Polak

Aida Kosojan-Przybysz jak nikt inny potrafi pisać dla dzieci, bawić słowem i rozśmieszać do łez. Jej kultowy już teledysk do piosenki MUCHA W MUCHOLOCIE obejrzano ponad 177 milionów razy, a szykują się kolejne rekordy…

Na płycie „Zgadnij, co to jest za zwierzę” znajduje się 10 wspaniałych mądrych i zabawnych piosenek, pełnych inteligentnego humoru i edukacyjnego waloru. Aida pokazuje dzieciom świat oczami zwierząt, przypomina, że w lesie jesteśmy gośćmi, zachęca do aktywności, zwraca uwagę na ekologię, ale przede wszystkim zaraża dobrą energią młodych słuchaczy. Przy jej piosenkach aż chce się tańczyć z radości.

„Niektóre z tych piosenek powstawały trzy lata i miały 30 zwrotek, inne w ciągu kilku dni, w trakcie urlopu u przyjaciół. Pisząc teksty, miałam wizję całości, ale do każdego utworu starannie się przygotowywałam. Czytałam o zwyczajach poszczególnych zwierząt, by poznać ich świat i potem pokazać go dzieciom z ich perspektywy. Dla dziecka żyrafa jest wysoka niczym wieża sięgająca chmur, a słoń ma uszy jak talarze przesłaniające świat. To była dla mnie niesamowita przygoda, również z językiem polskim. Starałam się bawić słowami i szukać rymów, które spodobają się dzieciom. Stąd „telefon od suma, który nie kuma, że do rzeki ktoś wylewa brudne ścieki” – mówi Aida, która po raz pierwszy jest wydawcą swojego albumu.

Płytę promuje singiel „Krecik zielony ma berecik” i teledysk, zaanimowany i wyprodukowany przez Aya Studio: Annę Chabros-Piłat i Artura Piłata:

AIDA – Krecik Zielony Ma Berecik – YouTube

Aida jest autorką wszystkich tekstów piosenek, a krążek powstał we współpracy z wybitnym kompozytorem i producentem muzycznym – Kubą Galińskim, który zagrał również na perkusji, instrumentach klawiszowych, gitarze, balafonie czy gitarze basowej. Michał Górczyński zadbał o sekcję saksofonów i klarnetów, Dominik Trębski zagrał na trąbkach i waltorni, a Magda Laskowska na skrzypcach. Dzieci śpiewające w chórkach przygotowała wokalnie Anna Ozner.

Zdjęcie: Radek Polak

Duet tych osobowości muzycznych zaowocował synergią popu, swingu, a nawet post punkowego ska oraz produkcją na najwyższym światowym poziomie. Masteringiem zajął się Jacek Gawłowski, a Marek Hojda pięknie opracował i nagrał chórki. Ilustracje do krążka wyszły spod ręki utalentowanej graficzki Agaty Królak.

Młodzi słuchacze z pewnością pokochają przygody krecika w zielonym bereciku i butach nie do pary, Baby Jagi ćwiczącej jogę czy marzycielki Gąsienicy Honoraty. Każdy bohater piosenki ma swoją wspaniałą historię, która przypomina, że na świat warto też spojrzeć inaczej – czasami zabawnie i do góry nogami, a czasami z punktu widzenia dzięcioła, zaniepokojonego tym, co dzieje się w lesie.

„Zgadnij, co to jest za zwierzę” to płyta dla dzieci, którą pokochają także dorośli.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.