Zamiast denerwować i powodować bóle brzucha, zdrowe rajstopy pomagają redukować cellulit i walczą z żylakami.

Tekst: Joanna Zaguła

Kiedy zakładam rajstopy, zazwyczaj mam wrażenie, że nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem. Cisną mnie w brzuch i rolują się w kostkach. To pierwsze powoduje bóle jelit, a drugie – rozstrój psychiczny! A jednak istnieje na rynku kilka modeli, które promują się jako rajstopy nie tylko nie niszczące zdrowia, ale wręcz poprawiające je!

rajstopy ze stopniowanym uciskiem, Veera, zdjęcie @meganlifestyle

Przeciw żylakom

Ten dość popularny wśród kobiet problem zdrowotny często urasta to takiej rangi, że trzeba leczyć go operacyjnie. No więc, jak ma tu pomóc coś tak banalnego, jak rajstopy? Otóż okazuje się, że odpowiednio uciskający nogę elastyczny materiał może zapobiegać ich powstawaniu, a nawet leczyć żylaki. Rajstopy uciskowe polecane są prewencyjnie szczególnie kobietom w ciąży, które są bardziej na ten problem narażone. Można je zakładać też na czas długiej podróży, szczególnie samolotem, jeśli wtedy puchną nam łydki. Noszenie rajstop o lekkim ucisku nie zaszkodzi też paniom, które wiodą siedzący tryb życia. Jeśli już macie żylaki, zmniejszą obrzęk i ból

Jak wybrać odpowiednie? Najpierw zdecydujcie, jaka klasa jest dla was odpowiednia. Takie rajstopy mają 6 klas, czyli stopni kompresji. Jedynki uciskają najlżej i można je stosować nawet prewencyjnie, dwójki poleca się przy pierwszych niewielkich zmianach. A od trójki wzwyż to już rajstopy lecznicze. Potem czas na wybór rozmiaru. Tu pomocne będą wasze wymiary, waga i wzrost. Zmierzcie nogi centymetrem, najlepiej rano, gdy nie są jeszcze opuchnięte – pod kostką, w łydce, nad kolanem, w połowie uda i 5 cm poniżej krocza.

rajstopy ze stopniowanym uciskiem, Veera, zdjęcie @meganlifestyle

Antycellulitowe

Tutaj wchodzę już w zupełnie niedowierzanie. Dieta, ćwiczenia, masaże – to rozumiem. Ale żeby na cellulit miały pomagać rajstopy?! To się wydaje za łatwe. Gatta, producent jednego z antycellulitowych modeli, chwali się, że ich rajstopy zawierają w sobie dodatek minerału, który w kontakcie z ciepłem ciała zaczyna wytwarzać promieniowanie podczerwone, które ma pomóc w likwidacji skórki pomarańczowej. Nie zmienia się to nawet po wielu praniach. Na pewno można stwierdzić, że od razu po założeniu wygląda się lepiej, bo te rajstopy wyszczuplają – wygładzają brzuch i uda i sprawiają, że mniej widać nierówności skóry. A co do trwałego efektu – ich noszenie wspomaga kurację dietą i ćwiczeniami. Na pewno nie zaszkodzi, warto ponosić je kilka tygodni i sprawdzić, czy pomoże. Veera produkuje antycellulitowe spodenki i używa włókien srebra, miedzi oraz węgla, których działanie pobudza mikrokrążenie i wykonuje drenaż limfatyczny, a nawet oczyszcza z toksyn.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.