Podczas targów wnętrzarskich w Nadarzynie czeka was wystawa polskiego designu, na której zobaczycie autorskie projekty polskich rzemieślników.

Tekst: Joanna Zaguła

Od 3 do 6 października odbywać się będą targi wnętrzarskie Warsaw Home, a w ich ramach wystawa polskiego designu. To część POLAND DESIGN FESTIVAL. Nów. New Craft Poland supported by PLN Design. Żeby ją zobaczyć, wybierzcie się do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Przechadzając się pomiędzy stanowiskami, będziecie mogli zobaczyć prace polskich rzemieślników i poznać samych twórców. Czekają was więc inspirujące rozmowy i mnóstwo pomysłów na aranżacje wnętrz. Organizator wystawy, czyli stowarzyszenie NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza pracownie rzemieślnicze. To inicjatywy twórców szczególną wagę przykładających do jakości ich autorskich produktów, dbających o ich detale i funkcjonalność. Ich celem jest propagowanie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła. Pracują w różnych dziedzinach, ale łączy ich pasja i wysokie kwalifikacje oraz ręczne wykonywanie dzieł (przy niewielkim udziale maszyn ).

Na wystawie zobaczycie projekty twórców zrzeszonych w stowarzyszeniu:

Projekty Moniki Skorupskiej
Projekty Olgi Milczyńskiej

Ceramikę Olgi Milczyńskiej z pracowni August Design Studio, która pokaże swoją autorską kolekcję obiektów pod tytułem Kunstkamera oraz Moniki Skorupskiej z Mosko, z serią waz dekoracyjnych Eklektik.

Dywany ze studia Tartaruga
Tkaniny Beaty Wietrzyńskiej

Ręcznie tkane kilimy Tartarugi, pracowni z Łodzi. Kolekcja zatytułowana jest Wasteworld i wykonana w ponad 90% z wełnianych przędz, będących odpadem z masowej produkcji dywanów. A także tkaniny do domu autorstwa Beaty Wietrzyńskiej z InWeave.

Obiekty-naczynia Macieja Gąsienicy Giewont
Drewniane figurki ptaszków Marcina Skalskiego z Kuźni Skały.

Ręcznie toczone obiekty-naczynia Macieja Gąsienicy Giewont oraz drewniane figurki ptaszków Marcina Skalskiego z Kuźni Skały.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.