Wiele kobiet stoi przed dylematem odpowiedniego doboru urządzeń do pielęgnacji. Produkty te w większości posiadają podobne parametry, ale różnią się marką, ceną i gwarancją. Na co szczególnie zwrócić uwagę?
Suszarka czy suszarko-lokówka
Przed wyborem suszarki należy wziąć pod uwagę długość i gęstość włosów. Długie, grube i gęste będą wymagały urządzenia o mocy co najmniej 1600 W. Do krótkich wystarczy 1000-1400 W. Warto pamiętać, że ciepły strumień powietrza, wytwarzany przez suszarki, może szkodzić włosom, dlatego im szybciej je wysuszymy, tym krócej wystawiamy je na oddziaływanie wysokiej temperatury.
Główną zaletą suszarko-lokówki jest to, że nie trzeba najpierw suszyć, a potem kręcić włosów – czynności te wykonuje się jednocześnie. Dodatkowo, stosunkowo niska temperatura jest bardziej przyjazna, niż w przypadku suszarki. Niestety jej funkcjonalność jest ograniczona. Uzyskamy lekkie fale i bujną fryzurę, ale nie zrobimy już np. sprężystych loków.
Lokówka a prostownica
Kobiety od produktu oczekują przede wszystkim dopasowania do włosów oraz jednoczesnej pielęgnacji i stylizacji. Panie, których włosy są podatne na układanie, mogą używać zarówno lokówek, jak i prostownic. Warto zaznaczyć, że fantazyjne fale można uzyskać także dzięki samej prostownicy. Efekty mogą być zdumiewające. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste ich stosowanie może wysuszyć włosy i pozbawić je blasku.
Lokówki zwykle wyposażone są w kilka końcówek o różnej grubości, co pozwala na kreowanie spiralek lub fal. Sprężyste i trwałe loki zapewni urządzenie o stożkowatym kształcie, zwężającym się ku końcowi.
Nowoczesne urządzenia mają wmontowany wskaźnik temperatury. Ułatwia to dobór lokówki do włosów. Do cienkich, rozjaśnionych i delikatnych wystarczy urządzenie nagrzewające się do temperatury od 100 do 170 stopni. Farbowane pasma potrzebują trochę wyższej temperatury, natomiast gęste i grube włosy najlepiej traktować lokówką nagrzaną do 200 stopni C.
Przy prostownicy sytuacja ma się podobnie. Dla włosów delikatnych i rozjaśnianych maksymalne nagrzanie wynosi 160 stopni, dla normalnych i farbowanych: 160 – 180. W przypadku braku podatności na prostowanie można zastosować urządzenie osiągające 200 stopni.
Depilator
Każda kobieta marzy o gładkiej skórze. Obecnie rynek oferuje wiele depilatorów – z głowicą z pęset oraz dysków. Warto zaznaczyć, że pęsety rozmieszczane są w większych odległościach, dlatego też lepiej sprawdzają się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. Pęset może być od 18 do nawet 40. Oczywiście im ich więcej, tym golenie jest dokładniejsze oraz szybsze. Przy delikatnej skórze depilator z 40 pęsetami może niestety drażnić naskórek. Dyski natomiast zbudowane są z różnych materiałów. Wyróżnia się ceramiczne, nie powodujące alergii oraz metalowe, które są tańsze, ale występuje ryzyko podrażnień. Depilatory z dyskami usuwają więcej owłosienia.
Przy zakupie depilatora warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji prędkości, co pozwala dostosować ją do wrażliwości depilowanych miejsc.
Elektryczny pilnik do stóp
Elektryczny pilnik do stóp to nowość, która pojawiła się na rynku całkiem niedawno i zdobyła rzesze wielbicielek. Jest to bardzo ciekawe uzupełnienie kobiecej toaletki, które gwarantuje aksamitną i delikatną skórę stóp. Pomaga zadbać o stopy jeszcze dokładniej i bez wysiłku usuwa zbędny naskórek. Tutaj decydującym czynnikiem wyboru jest cena oraz wygląd pilnika.
A inne urządzenia?
Oczywiście na sklepowych półkach kobiety znajdą więcej produktów do codziennej pielęgnacji. Najważniejsza w tym przypadku jest odpowiednia wiedza na temat danego urządzenia, czyli wcześniejsze zapoznanie się z jego funkcjonalnościami oraz porównanie z konkurencyjnymi ofertami.
Źródło: www.neonet.pl