Warzywa liściaste to ważny element diety. Są nie tylko smaczne, ale też dostarczają organizmowi wiele różnych witamin i składników odżywczych. Jak je przechowywać? Dlaczego bardzo ważne jest dokładne mycie warzyw liściastych? Oto odpowiedzi na te i inne pytania.
Warzywa liściaste – jak przechowywać?
Mając świadomość, że warzywa liściaste to bardzo ważny element diety należy wiedzieć również, w jaki sposób je przechowywać, by zapewnić im jak najdłuższą przydatność do spożycia. Zwyczajne umieszczenie warzyw w lodówce nie wystarcza, ponieważ po kilku dniach zwiędną i stracą wiele ze swoich właściwości. Jak zatem przechowywać warzywa liściaste? W pierwszej kolejności należy je dokładnie umyć, a potem owinąć papierowym ręcznikiem oraz umieścić w lodówce. W efekcie można mieć pewność, że warzywa takie, jak sałata, szpinak, czy jarmuż zachowają świeżość na dłużej.
Mycie warzyw liściastych
Do mycia warzyw doskonale sprawdza się myjka do żywności, która jest w stanie usunąć nie tylko zanieczyszczenia stałe, ale również wiele bakterii, czy zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych. Tego typu urządzenia do mycia warzyw i owoców są nie tylko proste w użyciu, ale również skuteczne, ponieważ dzięki zastosowaniu ozonu oraz fal ultradźwiękowych są w stanie usunąć również konserwanty stosowane na etapie produkcji.
Myjka do warzyw – zalety
Myjka do warzyw to urządzenie, które pozwala skutecznie usuwać zanieczyszczenia z produktów spożywczych, a co za tym idzie nie tylko ułatwia ich przechowywanie, ale umożliwia także stosowanie zdrowej diety. Swoją popularność zawdzięcza licznym zaletom, wśród których należy wymienić przede wszystkim:
- skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń – zarówno stałych, jak i jaj pasożytów, pyłów (również poniżej 2,5pm), czy metali ciężkich, jak i pestycydów, substancji chemicznych, glifosatu. Urządzenie likwiduje także bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów, dzięki czemu można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów;
- prostota użycia – wystarczy umieścić produkty w naczyniu wypełnionym wodą, a następnie włożyć tam włączoną myjkę;
- uniwersalność – myjka pozwala czyścić nie tylko produkty spożywcze, ale również dezynfekować niewielkie przedmioty codziennego użytku, np. klucze;
- szybkość działania – proces dezynfekcji trwa tylko kilka minut, po czym można odstawić urządzenie do ponownego ładowania;
- oszczędności – mycie warzyw przy użyciu myjki do żywności ułatwia ich prawidłowe przechowywanie, a co za tym idzie wydłuża przydatność do spożycia oraz ogranicza marnotrawstwo.
Odpowiednia dbałość o warzywa liściaste pozwala wydłużyć ich przydatność do spożycia oraz zachować wiele korzystnych właściwości. Doskonale sprawdza się w tym przypadku myjka do żywności, dzięki której można usunąć wiele zanieczyszczeń.
Materiał partnera