W kosmetyczce… to nowy cykl na Republice Kobiet. Opisujemy w nim nowości ze świata urody, które najchętniej od razu włożyłybyśmy do swojej kosmetyczki. Dziś – na przekór pogodzie – woda perfumowana Perfect Marc Jacobs, oryginalna, optymistyczna i zuchwała.Perfect Marc Jacobs

 

 

Inspiracją do stworzenia zapachu była mantra projektanta: „Jestem doskonały taki, jaki jestem”, którą symbolizuje słowo „perfect” wytatuowane na jego nadgarstku. A zapach, tak jak tatuaż jest rodzajem afirmacji. Przy okazji przywołuje wspomnienia. Dlaczego tak się dzieje? 

To kwestia naszego nosa. Okazuje się, że spośród wszystkich odbieranych przez człowieka bodźców, te węchowe najszybciej docierają do mózgu. Dziesięć milionów komórek receptorowych w naszym nosie odbiera impuls zapachowy, przekazuje go do opuszki węchowej, a ta selekcjonuje sygnały nerwowe i przekazuje do układu limbicznego. A to on, zdaniem badaczy, stanowi siedlisko naszych uczuć, emocji i wspomnień, uwalnianych potem przez zapach. Mózg rejestruje sygnał i uwalnia odpowiednie związki chemiczne, wpływające na system nerwowy. To dlatego cofamy się z obrzydzeniem, kiedy poczujemy przykry aromat i uśmiechamy się mimowolnie, gdy wąchamy różę.

Woda perfumowana Perfect Marc Jacobs

To kojąca kwiatowa kompozycja stworzona przez Domitille Michalon-Bertier, w której sąsiadują akordy świeże i kwiatowe z łagodnymi i gładkimi. Perfect otwiera się soczystymi nutami rabarbaru i żonkila. Po nich poczujesz mleko migdałowe, a na koniec drewno cedrowe i cashmeran. To zapach łagodny, długo utrzymujący się na skórze i przynoszący ukojenie zmysłom.

Flakon jest wizytówką Marca Jacobsa i stanowi eleganckie połączenie elementów klasycznych i zaskakujących. Masywna szklana podstawa nawiązuje do szyku klasycznych perfum, ale wierzchołek flakonu zwieńczono kolekcją przypadkowo dobranych wielobarwnych charmsów. Każdy z nich, wybrany przez Marca, podkreśla jego zuchwały styl.

Sugerowana cena: 395 zł/50 ml/perfumerie Douglas

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.