Najlepsze są takie po starszym bracie lub siostrze. Ale dla tych polskich firm warto zrobić wyjątek. Szyją piękne i ekologiczne ubranka dla dzieci!

Tekst: Joanna Zaguła

Zdjęcia: materiały prasowe, zdjęcie okładkowe: Coodo

Wydaje mi się, że najmądrzej jest zorganizować wymiankę rzeczy. Dzieci rosną tak szybko, że kupujemy im ubranka na bardzo krótki czas. Nie są więc zniszczone i można je spokojnie przekazać kolejnym maluchom. A przecież, kiedy witamy w rodzinie nowego dzieciaka, mamy wielką ochotę coś mu podarować. Nie przesadzajmy, niech w szafie nie piętrzą się niepotrzebne ubranka, ale istnieje kilka naprawdę świetnych polskich firm, szyjących dla dzieci. Kupicie w nich rzeczy piękne, ekologiczne, etycznie szyte i wesprzecie świetne firmy.

Roe & Joe

Roe & Joe

Każde ich ubranie jest szyte w małych szwalniach w Polsce z ekologicznych tkanin. Ekologicznych, czyli takich, które pochodzą z surowców z eko-plantacji i są wytwarzane w Polsce i Europie. Buty, które można kupić w ich sklepie są produkowane w małej, rodzinnej Hiszpańskiej firmie. A najnowsza kolekcja „Close to nature” powstała w 30% z nici z recyclingu.

Chmurrra Burrra, foto: Wojciech Rudzki

Chmurrra Burrra

Dwie mamy założyły tę markę z chęci pielęgnowania dziecięcej kreatywności. Mają jej sprzyjać wyjątkowe nadruki na ubrankach, autorstwa najlepszych polskich ilustratorów. W dodatku wszystkie ich produkty uszyte są przez polskich fachowców z certyfikowanej bawełny. Same tkaniny oraz dodatki też wykonano lokalnie.

Coodo

Coodo

To marka ubranek dla dzieci, ale to do dorosłych kieruje swoje przesłanie: aby celebrować codzienność. Przyjemnie jest celebrować ją, gdy dzieci ubrane są w zdrowe ubranka, które nie zawierają chemii, przepuszczają powietrze i nie podrażniają skóry. Ich produkty także dobrze znoszą pranie (więc wytrzymają więcej niż jeden sezon i więcej niż jednego małego właściciela). Uszyto je etycznie i z certyfikowanej bawełny.

Pinokio

Pikonio

Specjalizuje się w ubrankach dla maluchów poniżej 5 roku życia. Wszystkie produkty, które u nich kupicie, powstały w Polsce. Co więcej –  ponad 90% z nich bezpośrednio pod nosem szefostwa, w siedzibie głównej firmy. W dodatku posiadają certyfikat „bezpieczny dla dziecka”.

Tuss

Tuss

Tworzy kolorowe, wygodne, bawełniane ubranka. Bawełna, z której je uszyto ma  certyfikat Oeko-Tex 100. Twórcy marki postawili na minimalizm – niewielką ilość nadruków i zdobień oraz proste kroje. Oferują też zestawy rodzinne, można więc ubrać i dziecko, i siebie.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.