Szlachetnie proste, pojemne, wygodne i idealnie uszyte torebki na jesień upi ekszą wasze stylizacje i będą słodkim ciężarem.

Tekst: Joanna Zaguła

Kiedy przychodzą zimne dni, a nasze stylizacja zaczynają ograniczać się do płaszcza i butów, bo tyle widać, kiedy biegniemy ulicą, chcemy mieć coś ładnego pod ręką, coś, co urozmaici nasz wygląd. Świetnie nadaje się do tego dobrej jakości, ciekawie zaprojektowana torebka. Na szczęście polskie firmy oferują nam przepiękne torebki na jesień, a my prezentujemy wam naszych faworytów. Ich torebki nie są tanie, ale to rzeczy, które przetrwają kilka pokoleń.

Atomy 

Torebki Atomy, Fot. Sandra Żyłka

To niezwykłe torebki, które mają uproszczone kształty okręgów, kwadratów, półksiężyców. Ich trójwymiarowe struktury zaprojektowane i wytwarzana są w taki sposób, by wykorzystywać każdy skrawek ciętej skóry i nie generować odpadów. To produkty szyte ręcznie w lokalnym polskim warsztacie.

Chylak

Torebki Chylak, fot. Asia Typek

Zofia Chylak to projektantka i historyczna sztuki. Jej torebki są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i produkowane ręcznie w Polsce, ze skór wytwarzanych we Włoszech. To jedna z bardziej rozpoznawalnych za granicą marek polskich. Torebki te pojawiają się w limitowanych seriach, co sprawia, że posiadanie jednej z nich daje poczucie luksusu. Są ponadto po prostu funkcjonalne.

Slava 

Torba Slava

Inspiracją dla projektów tej marki (autorstwa Anny Szydłowskiej) jest wschodnioeuropejski krajobraz i słowiańska pasja. Te torebki również produkowane są ręcznie, a szlachetne materiały (tkaniny i skóry), jakich używa się do ich wyrobu, pięknie się starzeją, więc posłużą nam przez wiele lat.

Piel 

Torebka Piel

Piel to po hiszpańsku skóra. I to z niej wykonane są torebki tej marki. I tylko z niej, bez żadnych metalowych elementów. To nie są zwykłe skóry z garbarni, a z odpadów innych firm galanteryjnych. To dobra alternatywa dla tych, którzy lubią naturalne skóry, ale mają problem z ich pochodzeniem.

Kulik 

Torba Kulik

Ewa i Sylwia Jeżewskie tworzą torebki w lokalnie (w Łodzi), modnie i z myślą o środowisku. Ich torebki są ze skóry, ale kartony z tektury, a bibuła i metki z ekologicznego papieru. W ich ofercie znajdziecie także buty i paski.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.