Zbliża się jedna z ważniejszych dla ciebie uroczystości – twój syn wkrótce zostanie mężem! Jak okazać strojem szacunek i radość z wielkiego wydarzenia, a przy tym wyrazić swój niepowtarzalny styl? Przedstawiamy najważniejsze części weselnej stylizacji, bez których nie może obyć się strój ojca Pana Młodego!

ojciec pana młodego - zestaw na ślub

Strój dla ojca Pana Młodego – jak skompletować idealny zestaw?

Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać ci tego dnia, jest ta, aby nie próbować przyćmić strojem Pana Młodego i jego wybranki – obowiązuje ona bez wyjątku wszystkich zaproszonych gości.

Poza tym warto trzymać się motywu przewodniego, jeśli Para Młoda taki ustaliła. Gdy nie ograniczają cię żadne zasady kompletowania ubioru na ten dzień, możesz kierować się własną intuicją. Unikaj też czerni, która zwyczajowo kojarzy się z niezbyt wesołymi okolicznościami – a przecież dzień ślubu twojego syna zdecydowanie do nich nie należy! Niech w palecie kolorów znajdą się klasyczne, niezawodne kolory, które podkreślą wagę tego dnia.

A jakich części stroju nie może zabraknąć w stylizacji? Jak skompletować strój dla ojca Pana Młodego? Oto 5 z nich!

Komplet garniturowy

Garnitur jest niezbędną częścią ślubnego stroju. Może być dwu- lub trzyczęściowy – w ostatnim przypadku do zestawu dołączy kamizelka. Koniecznie zwróć uwagę na odpowiednie dopasowanie garnituru do sylwetki. Spodnie powinny układać się w prostą linię, zamiast nieestetycznie marszczyć się nad butem. Z kolei marynarka, ma delikatnie przylegać do torsu, ale go nie opinać.

Jeśli chodzi o paletę kolorystyczną, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie garnitur w odcieniu granatu, jasnej szarości lub beżu. Ciekawym rozwiązaniem może być także model w modną kratę.

Elegancka koszula

Koszula na ślub nie musi być koniecznie biała, chyba że wesele ma wybitnie formalny charakter. W innym wypadku możesz wybrać koszulę pastelową, np. błękitną lub różową. Ważne jest to, aby była dopasowana do kompletu garniturowego oraz podkreślała atuty sylwetki, czyli nie była zbyt luźna ani za ciasna.

Krawat lub mucha

Do całości dobierz akcesoria, które dodadzą strojowi elegancji. Oczywiście możesz wybrać się na uroczystość bez krawata lub muchy, jednak ze względu na twoją ważną rolę w dobrym guście jest go założyć. Dopasuj dodatki do koloru garnituru i twojego stylu. Mucha bardziej się wyróżnia, krawat jest za to częstszym i bardziej konserwatywnym wyborem – w zależności od tego, które z nich wybierzesz, trzeba będzie zadbać o odpowiedni kołnierz koszuli.

Skórzane dodatki – pasek i obuwie

Nie zapomnij także o butach – brązowych lub czarnych, dopasowanych do całego garnituru – a także pasku w tym samym kolorze. Ten ostatni dodatek powinien mieć klasyczną, nierzucającą się w oczy klamrę. Zadbaj o elegancki wygląd skórzanych akcesoriów – przed samym ślubem możesz je wyczyścić i zaimpregnować.

Poszetka lub bukiet w butonierce 

Na koniec subtelny dodatek, który nadaje całości szyku, a do tego wyróżnia ojca spośród innych gości. Może on nawiązywać do podobnego elementu u Pana Młodego albo do motywu przewodniego wesela. Pamiętaj, że miniaturowy bukiet umieszczamy w butonierce, poszetkę zaś w brustaszy – to dwa różne elementy marynarki!

Gdzie skompletować strój dla ojca Pana Młodego?

Do takiej stylizacji załóż również inne dodatki, które sprawiają, że czujesz się elegancko i pewnie – na przykład spinki do koszuli czy ulubiony zegarek. Jeśli wciąż szukasz elementów swego niezbędnika, obejrzyj odzież i dodatki na ślub marki Borgio – zbudujesz tam idealną stylizację na nadchodzący wielki dzień. Możesz być spokojny o swoją prezencję i skupić się na tym, co podczas uroczystości najważniejsze – czyli szczęściu twojego dziecka!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.