Nowoczesna medycyna estetyczna niesie ze sobą nie tylko skuteczne metody odmładzania, ale też sposoby, by pozbyć się niechcianych mankamentów skóry, takich jak: rozstępy, blizny czy cellulit i to bez względu na to, kiedy powstały i z jakich powodów. O to, w jaki sposób możemy pomóc skórze, pytamy doktora Łukasza Śmiejkowskiego z warszawskiej kliniki Barberian Esthetic.

 

Niezależnie od wieku, kobiety i mężczyźni zmagają się z problemem rozstępów. Czy są sposoby, by się ich trwale pozbyć?

Oczywiście. W zależności od rodzaju zmiany oraz czasu, jaki upłynął od kiedy ona powstała lub się nadal pogłębia, wykonuję zabiegi na ciało, dobierając preparaty z czynnikami odbudowującymi (np. stymulującymi fibroblasty), kwasem hialuronowym i witaminami lub samym kolagenem. Dzięki ich aplikacji dochodzi do stymulacji i odnowy tkanki, rozluźnienia nawet „twardych” włókien kolagenowych, czyli zmian powstałych bardzo dawno. Łącząc różne techniki, jestem w stanie uzyskać zwiotczenie zmiany i szybszą regeneracje oraz stymulacje nowego kolagenu oraz znaczące lub nawet całkowite spłycenie zmiany. Dodatkowo na dotkniętą zniekształceniem skórę stosuję zabiegi: laserem frakcyjnym CO2, terapie z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej, która powoduje zagęszczenie skóry oraz naświetlanie zmian „świeżych” światłem lasera, co daje zmniejszenie przebarwień naczyniowych.

A co z bliznami, które również mogą szpecić skórę, a nawet przeszkadzać nam w codziennym życiu?
To prawda, moi pacjenci mieli blizny powstałe z setek powodów. Ważne, że umiejętności lekarzy w połączeniu ze współczesną technologią umożliwiają ich trwałe usunięcie. Dla przykładu tzw. blizny zanikowe oraz przerostowe możemy usunąć w niemal 70%, stosując techniki łączone, zmniejszając zapadniecie blizny, rozluźniając włókna twarde i prowokując tkankę do odnowy i tworzenia włókien wiotkich bardziej elastycznych.

cellulit

 

Czy z cellulitem można walczyć równie skutecznie?
Cellulit jest to zaburzenie tkanki tłuszczowej powodujące jej nierównomierny rozkład i dodatkowo wywołujący zaburzenie tkanki łącznej. Ze względu na to, że tkanka tłuszczowa poprzedzielana jest pasmami tkanki łącznej powstaje niechciane przez nikogo jej nierównomierne rozłożenie na ciele. W tym przypadku możemy miejscowy podać odpowiednio dobrane preparaty, dodatkowo wykonać drenaż podciśnieniowy (popularna endermologia czy manualna bańka chińska), by zwiotczyć miejscowy rozpad tkanki, poprawić krążenie krwi i stopniowo przywrócić skórze dawną strukturę. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu można również zastosować terapię, w której początkowo wykorzystuje się kriolipolizę w połączeniu z preparatami do łagodnej lipolizy iniekcyjnej i w kolejnym etapie także poprawiać krążenie, by finalnie rozbić tkankę i uzyskać efekt ponownie gładkiej skóry. Cellulit można pokonać, ale warto pamiętać, iż w każdym przypadku bardzo ważne jest stosowanie się do specjalnych zaleceń np. jeżeli chodzi o dietę. Zdrowa dieta, picie wody, ograniczenie spożycia cukru, ruch są kluczowe dla kondycji skóry.

To prawda, że niektóre osoby są predysponowane genetycznie do powstawania cellulitu?
Niestety tak. Tym osobom z pomocą przychodzi jednak zaawansowana technologia. Nowością na rynku, dającą spektakularne efekty, jest działanie pola elektromagnetycznego na trudne do wypracowania partie jak brzuch, pośladki, uda, bryczesy. Oprócz wzmacniania mięśni zapewnia ono redukcji tkanki tłuszczowej, powoduje napięcie skóry i zdecydowanie walczy z cellulitem. Dla przykładu zabieg HIEMT jest technologią, która szybko daje spektakularne efekty.

A wszystkie z wymienionych zabiegów są dostępne w klinice: https://www.facebook.com/barberianesthetic/

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.