New Balance zapowiedział sezonową odsłonę linii MADE in USA. Nowe wersje kolorystyczne butów inspirowane jesiennymi odcieniami będą wprowadzane w trzech fazach ­– od października do grudnia. 

new balance - nowa linia butów

Seria MADE in USA to najbardziej ekskluzywne wydania butów i ubrań New Balance, które są projektowane i wytwarzane w Stanach Zjednoczonych. Charakterystyczną cechą produktów sygnowanych MADE jest najwyższa jakość wykonania, starannie wyselekcjonowane materiały i rzemieślnicze podejście do produkcji. Linia MADE in USA stanowi uhonorowanie historii, dziedzictwa i rzemiosła marki z Bostonu.

Bazą do kolejnych wydań MADE są docenione klasyczne modele butów biegowych takie, jak 1300, 1500 czy cała seria 99X. Zostały pierwotnie wprowadzone na rynek w latach 80. ubiegłego wieku i jak na tamte czasy były zaawansowane technologicznie i zaprojektowane z myślą o komforcie oraz wsparciu w trakcie biegu. Jednak z czasem stały się również popularnymi modelami lifestyle’owymi, a model 990 stał się wręcz ikoną. To właśnie seria 990 i kolejne wydania stały się nieformalnym synonimem całej linii MADE. Wyselekcjonowane materiały, ręczne wykonanie, komfort noszenia i charakterystyczny styl retro. To wszystko sprawia, że 990-tka, szczególnie w wydaniach MADE, wciąż jest pożądana i opiera się przemijającym trendom.

Od kilku sezonów o wyjątkowość kolekcji MADE in USA dba Teddy Santis, który piastuje stanowisko dyrektora kreatywnego tej linii. Santis to również założyciel i dyrektor kreatywny nowojorskiego brandu modowego Aimé Leon Dore (ALD). Zyskał sławę dzięki projektowaniu produktów, za pomocą których przekazuje ducha i historię Nowego Jorku. Jest również wysoko ceniony za przywiązanie do autentycznego storytellingu.

Seria MADE in USA New Balance w nowej odsłonie kolorystycznej

Marka New Balance udowodniła, że produkcja najwyższej jakości butów w Stanach Zjednoczonych jest możliwa. Robi to jako jeden z niewielu producentów i wykorzystuje do tego kilka fabryk, w tym tę najbardziej znaną – w Bostonie, w stanie Massachusetts. Marka podkreśla w ten sposób swoje korzenie, zobowiązanie wobec amerykańskich pracowników i zaangażowanie w rozwój krajowego przemysłu. Modele oznaczone MADE in USA muszą zawierać przynajmniej 70% materiałów pochodzących od rodzimych dostawców. 

Najnowsza sezonowa, jesienno-zimowa kolekcja MADE in USA, będzie dostępna od 26 października.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.