Jedni wolą w sypialni podziwiać partnera, inni zaś wyeliminować wzrok i skupić się na pozostałych zmysłach. I wszyscy mają rację.

Tekst: Iza Żmijewska

Zarówno światło, jak i ciemność mogą wzmagać pożądanie. Wszystko zależy od kochanków, ich potrzeb i preferencji. Warto spróbować jednego i drugiego, by sprawdzić, co sprawia nam większą satysfakcję. A najlepiej od czasu do czasu poeksperymentować.

Widzę

Wyniki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii sugerują, że satysfakcja seksualna kochanków wzrasta, jeśli podczas stosunku mogą na siebie patrzeć. Zapalone w sypialni światło sprawia, iż mężczyźni produkują więcej testosteronu, a po akcie miłosnym oceniają satysfakcję ze stosunku wyżej niż panowie, którzy uprawiali seks w ciemności.

Ciekawe jest, że to czy preferujemy seks po ciemku, czy przy świetle, jest skorelowane ze statusem naszego związku. Osoby pozostające w długotrwałych, stałych związkach chętniej preferują seks przy zgaszonym świetle, zaś single wolą rozgrywać akt miłosny, mając możliwość obserwowania kochanka.

Wyobrażam sobie

Generalnie kobiety rzadziej od mężczyzn chcą się kochać przy zapalonym świetle. Wiele z tych pań, które wzięły udział w brytyjskim badaniu, tłumaczyło, iż mając zamknięte oczy może skuteczniej przywoływać w wyobraźni pobudzające zmysły fantazje.

Kolejnym powodem, dla którego część kobiet nie lubi seksu w blasku dnia, jest wstyd. Ponad jedna trzecia pań zadeklarowała, iż ciemność najlepiej skrywa ich niedoskonałości.

Czuję

Dla wielu par zabawa ze światłem i ciemnością jest sposobem na przełamanie nudy w sypialni. Fantazja o uprawianiu seksu z zasłoniętymi oczami znajduje się wśród najpopularniejszych marzeń erotycznych, jakie wcielamy w życie.

Ci, którzy próbowali seksu z opaską na oczach, wymieniają kilku powodów, dla których ten akt nadał ich erotycznej zabawie pikanterii:

– z zasłoniętymi oczami czuli się bardziej ośmieleni;

– mając zasłonięte oczy oddawali parterowi kontrolę nas sobą, nie byli w stanie przewidzieć, co się wydarzy i to było ekscytujące;

– wyeliminowanie jednego ze zmysłów wyczula pozostałe, w tym dotyk;

– opaska wprowadza do sypialni ekscytujący element nowości;

– seks z zasłoniętymi oczami wymaga od partnerów ściślejszej niż zwykle współpracy, co sprawia, iż doznania są bardziej intensywne.

https://www.zavamed.com/uk/evolution-of-intimacy.html

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.