Kobiety z widocznymi tatuażami są oceniane inaczej niż te, które nie posiadają tego typu zdobień ciała.

Tekst: Iza Kołodziej

Osoby mające widoczne tatuaże są dzisiaj oceniane łagodniej niż jeszcze 2-3 dekady temu, jednak nie ma się co łudzić, że ich postrzeganie jest takie samo, jak osób nie posiadających tatuaży w ogóle. Z przeprowadzonych w ostatnich latach badań wynika, iż widoczny rysunek na skórze sprawia, iż zarówno kobiety jak i mężczyźni szufladkują jego posiadacza. I co ciekawe kobiety zostają ocenione bardziej surowo, choć nie przez wszystkich.

Wytatuowana znaczy łatwa?

Badania Nicolasa Guéguena dowiodły, że kobiety z widocznymi tatuażami są oceniane przez mężczyzn jako bardziej dostępne seksualnie od kobiet bez tego rodzaju ozdób na skórze. Mężczyźni są bardziej skorzy do nawiązywania z nimi kontaktu nie dlatego, że uważają je za bardziej atrakcyjne fizycznie od innych, ale  z powodu błędnego przekonania, iż posiadaczki tatuaży chętniej niż inne kobiety decydują się na przygodny seks.

Jednocześnie mężczyźni, którzy sami mają tatuaże, oceniają kobiety z widocznymi tatuażami jako bardziej aktywne i władcze od przeciętnej. Kobiety natomiast oceniają panie z rysunkami na skórze jako osoby bardziej zdecydowane, choć jednocześnie nieco mniej kobiece od przeciętnej.

Choć najważniejsze jest to, jak same czujemy się w swojej skórze, warto wziąć te doniesienia pod uwagę przed zdecydowaniem się na permanentną ozdobę skóry.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.