Jeśli poszukujecie inspiracji do zrobienia tatuażu albo chcecie poznać historie utalentowanych artystek, zwróćcie uwagę na polskie tatuatorki. Niedawno ukazała się druga edycja albumu Polish Female Tatoo Artists.

Tekst: Joanna Zaguła

Okładka albumu, zdjęcie: St. Humans

Od dobrego roku noszę się z zamiarem zrobienia sobie kolejnego tatuażu. Po pierwsze muszę jednak znaleźć na to czas, a po drugie wybrać wzór i artystę. Za każdym razem, kiedy wydaje mi się, że wpadłam na świetny pomysł i wymyśliłam bardzo oryginalny, ładny i wiele znaczący wzór, okazuje się, że ktoś albo taki tatuaż ma, albo trudno mi znaleźć artystę, który tworzy w takim stylu. I wtedy zauważyłam na półce u mojego chłopaka album „Polish Female Tatoo Artists”. Co więcej – dowiedziałam się, że właśnie ukazała się jego druga edycja, którą od razu zamówiłam. To świetne albumy, które pozwalają wyjść poza krąg osób obserwowanych przez mnie na Instagramie, by znaleźć inspiracje do zrobienia tatuażu.

Jagoda Matuła, zdjęcie: St. Humans

Są to w dodatku pozycje poświęcone kobietom-artystkom, co cieszy mnie jeszcze bardziej. Poznacie dzięki nim polskie tatuatorki i ich styl. W pierwszym wydaniu, do którego zdjęcia robił Jacek Kloskowski, przeczytacie ich wypowiedzi na temat branży, twórczości i kobiecości.

Magdalena Sawicka, zdjęcie: St. Humans

Drugi zaś poświęcony jest ich pasjom.  Oczywiście chodzi o tę drugą pasję, która w ich sercu jest zaraz za tatuowaniem. Piękne, metaforyczne zdjęcia są tym razem dziełem kolektywu St. Humans. Te zainteresowania na każdym zdjęciu symbolicznie ukazuje przedmiot, który bohaterki sesji miały przenieść ze sobą.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.