Uwaga fani sztuki. Tylko do 22 czerwca w galerii Rabbithole Art Room w H15 Boutique Hotel w Warszawie można oglądać wyjątkowe prace angielskiego artysty multimedialnego Marka Graya, prywatnie męża piosenkarki Anity Lipnickiej. Wystawa nosi tytuł „Rock`n`roll for the eyes”.

Prezentowane dzieła stanowią przekrój twórczych możliwości Marka i  jego bogatego doświadczenia, które zdobywał, współpracując m.in.: z Fordem, Motorolą, Dellem, Bang & Olufsen, Mobile, ligą NBA, czy drużyną Manchester United.

Cechą charakterystyczną prezentowanej kolekcji jest zabawa stylem, mieszanie przeciwstawnych motywów, łączenie malarstwa tradycyjnego z elementami sztuki ulicznej. Wszystkie prace powstały przy użyciu różnorodnych mediów – od metalu, przez kamień, ceramikę, drewno i jedwab, oraz w wyniku fuzji rozmaitych technologii, często wypracowywanych przez artystę w drodze eksperymentów. Motywem spinającym twórczość Graya jest żywotna energia, niezwykła komunikatywność oraz ironia i poczucie humoru przebijające z każdego dzieła – jakby ich autor nie mógł przestać patrzeć na świat z przymrużeniem oka.

Twórca eksperymentalny

Mark Gray to artysta trudny do sklasyfikowania. Sam siebie nazywa twórcą eksperymentalnym, a sztuka – według niego – to rock`n`roll dla oczu. Jeśli to, co robię, budzi w Tobie emocje, znaczy, że warto było wypruwać kawałek siebie, aby to stworzyć” – oto jego motto. Wszechstronność i rozmach cechujące jego prace są wynikiem bogatego doświadczenia na różnych polach kreacji. Jest również autorem oryginalnej animacji do piosenki „Ptasiek” Anity Lipnickiej, która doczekała się ponad 2,5 mln odsłon na YouTube.

„Cały teledesk Mark stworzył w swoim komputerze. Wszystkie kolejne sceny były rysowane ręcznie i animowane w old school’owym stylu. Animacja powstawała kilka tygodni i niemalże przyczyniła się do naszego rozwodu jeszcze przed ślubem!” – opowiada Anita Lipnicka.

Prace Marka zdobią dziś prywatne domy i biura od Londynu, przez Melbourne po Wyspy Bahama, a wśród zadowolonych klientów znaleźli się między innymi dyrektor techniczny Formuły I, para znanych olimpijczyków oraz wielu celebrytów ze świata polityki i biznesu.


No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.