Kiedy na dworze jest coś pomiędzy zimą a wiosną, mamy nieustanny katar, mnóstwo pracy i zmartwień potrzebny nam przede wszystkim naturalny relaks.

Tekst: Joanna Zaguła

Relaks na zawołanie – może to źle brzmi… Nie będziemy przecież nikogo do relaksu zmuszać, wiemy też, że najczęściej właśnie wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy, trudno nam go znaleźć. Więc zdecydowanie nie pojawia się na zawołanie. Ale tak trochę na przekór jego uporowi, przedstawiamy kilka gadżetów, które znacząco ułatwią relaks. Przywrócą jasność umysłu, uspokoją ciało, zadbają o nasze nerwy i zdrowie. Nie będziemy zachęcać tylko do długich kąpieli, choć i one są fajne, ale do zajęcia się sobą i swoim zdrowiem, by ciało i umysł się rozluźniły.

Aby się zrelaksować, trzeba przede wszystkim zadbać o kręgosłup. W tym celu zapisujemy się na jogę albo – jeśli już trochę jej liznęliśmy – ćwiczymy w domu, np. z wałkiem. W ogólne koniecznie powinniśmy się dużo ruszać, bo dla kręgosłupa najgorsza jest pozycja siedząca. Więc chodzimy spacerem do pracy, co kilka godzin robimy małe rozciąganie, a jak mamy czas – idziemy na masaż.

Z relaksem zawsze kojarzy się ustabilizowany oddech. Możemy go kontrolować podczas ćwiczeń albo po prostu oddychać spokojnie i głęboko przez chwilę, czy to siedząc na poduszce, czy na spacerze w parku.

Nie zapominajmy, że na to, jak się czujemy, składa się cały nasz tryb życia. Jego niezwykle ważnym składnikiem jest sen. Nic nie dadzą codzienne ćwiczenia, maseczki i rozciąganie się, jeśli nie będziemy się wysypiać przez 8 godzin. Niewyspany organizm gorzej sobie radzi z odbudową komórkową czy trawieniem, w wyniku czego marszczy nam się skóra i nie udają diety. Aby spać zdrowo, odstawiamy przed snem wszelkie urządzania elektroniczne, nie pracujemy w łóżku i zakładamy opaskę na oczy, by mózg dostał sygnał, że już czas odpoczywać.

Gdy jesteśmy spięci, najbardziej czują to mięśnie. Wtedy masaże są bolesne, a ćwiczenia utrudnione. Na ratunek przychodzi sól. Ciepłe kąpiele w soli czy pudrze solnym pomagają mięśniom się naturalnie rozluźnić, a to już połowa sukcesu.

A kiedy mamy ochotę poczuć się lepiej, ale niekoniecznie kłaść się już do łóżka, tylko zebrać w sobie trochę energii, warto poruszyć krążenie. W tym pomogą peelingi albo szczotkowanie ciała na sucho.

Produkty: •Lustro, H&M Home •Poduszka, Matalan •Jedwabna opaska na oczy, Moye •Szczoteczka do ciała lub twarzy, Primark •Puder do kąpieli z nagietkiem, Hagi Cosmetics •Wałek do ćwiczeń z naturalnym wypełnieniem, I Love Grain •Gumka do włosów, Marks&Spencer

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.