Z delikatnej włóczki, gładkie lub puchate, z pomponikami albo z ekologicznej skóry. Króciutkie, bez palców albo długie po łokcie. Rękawiczki to drobiazg, który musisz mieć. Bo grzeją i zdobią. Zwłaszcza o tej porze roku.

Tekst: Antonina Majewska

rękawiczki

 

Historia rękawiczek sięga tak daleko, że nikt nie jest pewien, kiedy po raz pierwszy człowiek postanowił zabezpieczyć nimi dłonie. Bo właśnie do takiego celu je stworzono. Do ochrony rąk w czasie pracy. Elementem modnego stroju stały się dopiero w XI wieku, a na stałe weszły do rynsztunku damy w wieku XII. Początkowo dostępne były jedynie najwyższym stanom. Noszenie rękawiczek z palcami było przez długi czas w Europie zastrzeżone dla szlachty i dlatego stało się jej emblematem.

Rękawiczki dla każdego

Jak wiele atrybutów mody, tak i rękawiczki trafiły w końcu z pałaców pod strzechy. Obecnie każda elegancka kobieta wie, że najbardziej przeciętny strój mogą zamienić w kreację dobre i ładne rękawiczki. Ostatecznie to właśnie dłońmi podkreślamy ekspresyjność naszych słów w rozmowie, to gestykulacja zdradza nasz stosunek do tematu i jest trudnym do zafałszowania wyrazem naszej osobowości.

Poza tym rękawiczki pełnią niezwykle praktyczną funkcję – grzeją w zimne dni i chronią delikatną skórę dłoni. Jedynym problemem jest ich wybór, a potem upilnowanie. Rękawiczki lubią się gubić.

5 powodów, aby pokochać rękawiczki

1. Jak wszystkie ważne akcesoria (torebki, paski, buty, kapelusze czy czapki) rękawiczki błyskawicznie i radykalnie mogą odmienić wizerunek.

2.Rękawiczki pozwalają uatrakcyjnić kolorystykę ubrania. Spróbuj na przykład dodać zieleń, czerwień, niebieski czy żółty do płaszcza w odcieniach „sól i pieprz” albo beżowej, czarnej czy granatowej kurtki. Od razu zrobi się radośniej. 

3. Jest ich takie bogactwo! Krótkie, dłuższe, operowe, niektóre zastępują po prostu długie rękawy. Są neutralne, białe, czarne, brązowe, a także całkiem zwariowane kolorystycznie. Gładkie i we wzorki.

4. Łatwo je kupić. Są w sklepach z luksusową skórzaną odzieżą, w galeriach handlowych, a także na bazarach i u ulicznych sprzedawców. Zagłębiem rękawiczek jest oczywiście Internet.

5. Służą do kamuflażu i ochrony. Masz szorstką skórę, a może nieciekawy manicure? Szybko marzną ci dłonie i zaczynają być czerwone? Ukryj to w rękawiczkach! Przy okazji będzie ci dużo cieplej. 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.