Przybory artystyczne dla dziecka przydadzą się nie tylko podczas zajęć szkolnych, ale również w domu, do zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu. Kolorowe kredki świecowe, bloki rysunkowe, farby czy plastelina pomagają w rozwijaniu artystycznych pasji, wzmacniając manualne umiejętności naszych pociech. To doskonały pomysł na prezent.

przybory artystyczne

Wszystkie barwy tęczy

Dzieci uwielbiają wszystko to, co kolorowe. Z pewnością będą zachwycone, kiedy w ich paczce z prezentem znajdą się kredki o przeróżnych kolorach. Czym więcej odcieni, tym lepiej. Różne barwy i intensywności kolorów rozwijają wyobraźnię i pomagają w kreatywnym odwzorowaniu rzeczywistości na kartce papieru. Dzięki kolorowym kredkom ołówkowym można przelać na papier to, co siedzi w głowie małego artysty. Kredki świecowe mogą dodatkowo wzmocnić ten efekt. Z ich pomocą możliwe jest używanie różnych technik rysunku, które urozmaicą dzieło. Uzyskanie ciekawego efektu jest możliwe poprzez rozmazanie palcem pomalowanego fragmentu. W ten sposób można uzyskać efekt cieniowania. Kredki świecowe ze sklepu https://sklepherlitz.pl/artykuly-plastyczne/kredki/kredki-swiecowe.html są bezpieczne dla dzieci i z łatwością można mieszać ze sobą kolory na kartce papieru, tworząc niepowtarzalne barwy.

Urozmaicenie rysunków

Nie tylko kredki świecowe i ołówkowe mogą stworzyć ciekawy obrazek. W dziecięcej wyprawce artystycznej warto uwzględnić także plastelinę, która wprowadzi nieco wypukłego kształtu. Z jej pomocą można urozmaicić dzieło, wyklejając nią poszczególne fragmenty. Dzięki plastelinie każde dziecko wzmocni umiejętności manualne i rozwinie kreatywność. Plastelina przyda się nie tylko do rysunków, ale również do tworzenia przestrzennych figurek. Świetną zabawą jest także używanie farb plakatowych lub akwareli. Dzięki takim przyborom każda wolna chwila może zamienić się w odkrywanie talentów i rozwijanie pasji.

Ozdobniki do scrapbookingu

W wyprawce młodego artysty warto także umieścić ciekawe przybory artystyczne i ozdobniki, które przydadzą się podczas robienia laurek, kartek świątecznych czy pięknych prac konkursowych. Różnego rodzaju naklejki, diamenciki czy wstążeczki mogą pomóc mniej kreatywnym dzieciom w rozwijaniu swojej wyobraźni. Nawet kredki świecowe mogą stanowić element scrapbookingu. Wystarczy je zatemperować, a strużyny wykorzystać do ozdoby i uzyskania ciekawego efektu. Kolorowe kartki papieru i dziurkacze o zróżnicowanych kształtach to gotowy przepis na wspaniałe ozdoby. W ten sposób nawet rodzice wraz z dziećmi mogą bawić się podczas realizacji szkolnego plakatu, projektu czy tworząc własnoręcznie robione kartki świąteczne i urodzinowe.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.