Już dziś, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji, na rynku pojawi się najnowszy singiel zespołu The Goldbricks „Pora na miłość”. Przypadek?

fot. Matylda Weidner

Swoim nowym utworem muzycy z Poznania nawołują do tolerancji i szacunku. W czasach ideologicznych sporów oraz wszechobecnej polityki, apelują o tolerancję i respektowanie praw mniejszości. Marcin Illukiewicz, wokalista i lider grupy mówi: „Pora na miłość” jest o bezsilności i rezygnacji. Z jednej strony jest krzykiem, manifestem na froncie walki o szeroko rozumianą wolność i równość. Każdy z nas, dla swojego pełnego zaistnienia potrzebuje atmosfery szacunku i tolerancji. Z drugiej, to gorzka refleksja, że jesteśmy już na takim etapie, kiedy to pokrzykiwanie nic nie zmieni. I ma to wpływ na nasze ogólne rozgoryczenie oraz zniechęcenie.”

fot. Matylda Weidner

Do udziału w teledysku „Pora na miłość” zespół zaprosił osobę związaną z poznańskim środowiskiem drag queen. The Goldbricks to rockowa grupa z Wielkopolski, która powstawała… 7 lat. Pierwsze pomysły na wspólną działalność pojawiły się już w 2012 roku, ale jej skład sformalizował się dopiero w roku 2019. Znaleźli się w nim dobrze znani publiczności muzycy Audiofeels i Afromental. Co zaskakujące, tym razem postanowili przejść na gitarową stronę mocy i eksplorować obszary alternatywnego rocka. Pod koniec października ubiegłego roku Goldbriksi zadebiutowali albumem „Vandalism”, zawierającym 12 anglojęzycznych utworów utrzymanych w stylistyce hard & heavy. Niedługo potem wydali zaśpiewaną po polsku EP-kę „4 Pory Świąt”, utrzymaną w spokojniejszej, choć nadal rockowej stylistyce. Ostatnie miesiące to dla poznaniaków czas wytężonej pracy nad kolejnym mini-albumem. Niedawno w serwisach streamingowych pojawił się utwór „Kfiaty”. Zapowiadana „Pora na miłość” do druga odsłona premierowego materiału i zarazem tytułowy utwór z minialbumu, którzy ukaże się na początku przyszłego roku.

www.instagram.com/thegoldbricks/

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.