Bal, domówka, wieczór przed telewizorem? Pomysły na Sylwestra na szczęście na tym się nie kończą i zadowolą entuzjastów bardzo różnorodnych rozrywek.

Tekst: Joanna Zaguła

To już jutro! Pytanie: jakie macie pomysły na Sylwestra zaczyna być coraz bardziej palące. Niektórych ono denerwuje, bo nie zarezerwowali pół roku temu domku w górach i teraz jest im przykro. Innych denerwuje ze zgoła innego powodu – męczy ich waga, jaką przykładamy do tego jednego dnia w roku, kiedy po prostu musimy się świetnie bawić. Jasne, to może być irytujące. Może akurat w tym roku nie macie ochoty się bawić, bo nie macie nastroju, może zostajecie w domu ze swoim psem, który szaleje ze strachu podczas festiwalu fajerwerków, a może po prostu nie lubicie imprez. I nic nikomu do tego! Nie zapominajmy jednak o tych, którzy – tak, jak ja – chcą celebrować ten moment przejścia, ale nie do końca odpowiadają im tradycyjne sposoby jego świętowania. Bal? To absolutnie nie dla mnie. Suknie, garnitury, zespół grający na żywo własne wersje znanych przebojów? Stanowcze nie. Ja sama lubię domówki, ale nie każdy ma możliwość taką imprezę zorganizować lub zostać na nią zaproszonym. Nie do końca odpowiada mi też perspektywa siedzenia w domu w kapciach. Mam po prostu chęć, by ten dzień był w jakiś sposób wyjątkowy. Co robić? Czy na snucie jakichkolwiek planów jest już za późno? Otóż nie! Mamy dla was kilka ciekawych propozycji.

Zanim nastanie dwunasta, postarajcie się, by nie tylko wieczór, ale i ostatni dzień roku był wyjątkowy. Nie musi to być zupełne szaleństwo, wystarczy trochę przyjemności. Idźcie na łyżwy, zróbcie sobie domowe spa, zadbajcie o swój dobry nastrój. Po takim dniu nawet wieczór spędzony pod kocem będzie przyjemniejszy.

Jednym z najlepszych sposobów na celebrację jakiejkolwiek okazji jest dla mnie zawsze odświętna kolacja. Zamiast szaleńczych tańców i wymyślnych drinków proponujemy wam posiłek przy stole, w towarzystwie najbliższych. Może będzie to tylko jedna osoba? Też świetnie. Postawcie na dania, na które zazwyczaj nie macie czasu. Długo gotowane potrawki, pieczenie, zwijane wieńce drożdżowe. Same przygotowania (o ile lubicie spędzać czas w kuchni) będą częścią zabawy.

Tych, których nie ciągnie do imprezowania w dużym towarzystwie, zachęcam do spędzenia Sylwestra z kimś, kto nie ma innych zaproszeń, może to samotna osoba w szpitalu, może wasza babcia. Wasze towarzystwo na pewno sprawi, że ten wieczór będzie dla niej przyjemniejszy.

Dla kontestatorów imprez świetnym pomysłem będzie Sylwester na świeżym powietrzu. W Warszawie na przykład Fundacja Ja Wisła zaprasza na spacer z pochodniami nad brzegiem rzeki. Coś magicznego i na pewno odmiennego.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.