Upalne dni zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wystarczy przydomowy ogród, odpowiednio urządzona przestrzeń i kilka ciekawych dodatków, aby relaks przyniósł ukojenie ciału i pozwolił nabrać energii. O jakie dodatki chodzi? Wybierzmy poduszkę ogrodową na ulubiony fotel bądź leżak, a do tego parasol ogrodowy, który da nam nieco ochłody.

poduszka i parasol ogrodowy Poduszka na krzesło lub fotel ogrodowy – nie tylko kolorowa!

Kolorowe poduszki ogrodowe kuszą estetyką. Bajeczne kolory i nierzadko ciekawe wzory sprawiają, że mamy ochotę od razu je kupować. Zanim jednak zdecydujemy się na daną barwę czy konkretny wzór, zwróćmy uwagę na wymiary poduszki, a także sposób jej mocowania.

Poduszka ogrodowa powinna być rozmiarem dopasowana do wymiarów siedziska. Idealne dopasowanie jest o tyle ważne, że zbyt mała poduszka nie zapewni odpowiedniej wygody użytkowania, zbyt duża z kolei będzie się zsuwać i raczej irytować niż gwarantować wymarzony relaks. To samo tyczy się poduszek, które mają zagościć na rozkładanych fotelach bądź leżakach ogrodowych.

W tym przypadku należy również zwracać uwagę na ich sposób mocowania. Dobrze sprawdzają się materace z wiązaniami bądź regulowanymi taśmami czy zapinaniem na sprzączki. Pozwolą one precyzyjnie dopasować materac, aby zapewnić maksymalną wygodę jego użytkowania. Kolorowych, wzorzystych i wygodnych poduszek ogrodowych możemy poszukać na stronie https://bazkar.pl/.

Pamiętajmy również o tym, że użytkowana przez cały czas na zewnątrz poduszka, jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Warto zatem szukać produktów, które posiadają zdejmowany pokrowiec bądź nadają się w całości do prania. Dzięki temu uda się zadbać o ich czystość, a to przekłada się na higieniczność.

Parasol ogrodowy – wytchnienie w upalne dni

Przebywanie na słońcu w godzinach szczytu jest niezwykle niebezpieczne dla organizmu. Jak jednak uchronić się przed nadmiarem promieni słonecznych podczas odpoczynku czy prac w ogrodzie? Wystarczy dobrać parasol ogrodowy. Może to być prosty model wkładany w otwór w stole. Sprawdzi się także ten zestawiony z uniwersalną podstawą, do ustawienia w dowolnym miejscu, np. tuż przy leżaku, na którym się opalamy. Najdroższą, ale i najbardziej funkcjonalną opcją jest żagiel rozkładany na znacznie większej przestrzeni, mocowany na stałe.

Niezależnie jednak od wybranego typu parasola ogrodowego, jego czasza zapewni cień, a zatem wytchnienie w najbardziej upalne dni i ochronę przed słońcem. Więcej informacji o akcesoriach do ogrodu można znaleźć na stronie http://kreatordom.com.pl/.

Korzystajmy ze słonecznej aury i ciepłych dni, wypoczywając w ogrodzie. Róbmy to jednak nie tylko z głową, lecz również dbając o własną wygodę. Wybierając poduszki i parasole ogrodowe możemy liczyć na wymarzony odpoczynek.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.