Pierścionki zaręczynowe z brylantami od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, ale to nie znaczy, że inne – z rubinami czy szmaragdami, oprawione w różowe złoto, nie są równie piękne. Biżuteria ta może mieć bowiem wiele różnych kształtów i kolorów. 

pierścionki zaręczynowe

Zaręczyny są jedną z najważniejszych chwil, jakie przeżywa dwoje zakochanych w sobie ludzi. Większość kobiet wyobraża sobie, jak ich wybranek pada przed nimi na kolano, wręcza bukiet róż, prosi o rękę i oferuje pierścionek. I wbrew pozorom to ten ostatni element jest kluczowy, bo biżuteria będzie widniała na palcu przez wiele lat. Dlatego musi być piękna i wyjątkowa. Jakie pierścionki zaręczynowe są obecnie modne? Oto 5 typów.

1. Klasyczne pierścionki z brylantami

Największą popularnością wśród zakochanych cieszą się złote, klasyczne pierścionki z brylantami. Niektórzy nazywają je „królami zaręczyn” i trudno temu zaprzeczyć. Pierścionek ten charakteryzuje się zazwyczaj okrągłą obręczą z ewentualnie lekko ściętymi rantami i średniej wielkości brylantem na środku. Taka biżuteria zawsze wygląda pięknie.

2. Szlachetne kamienie w różowym złocie

Coraz częściej przyszły pan młody wręcza swojej wybrance pierścionek z różowego złota z kamieniami szlachetnymi. Różowe złoto pięknie pasuje do każdej karnacji, jest delikatne i subtelne. Taki model uznany jest za tegoroczny internetowy hit. Jeśli chodzi o kamienie, to rzecz jasna prym wiodą brylanty, jednak zdarzają się rubiny czy szmaragdy. Różowe złoto dobrze komponuje się też z różowymi szafirami.

3. Pierścionki z kwadratowym kamieniem

Modne są też pierścionki z brylantami lub innymi kamieniami z oczkiem w kształcie kwadratu. Taki model jest większy, bardziej rzuca się w oczy. Mówi się, że to wzór w szlifie księżniczki, bowiem trudno przejść obok niego obojętnie. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wybieramy oczko zrobione z diamentu, to będzie on sporych rozmiarów, a co za tym idzie – jego cena będzie znacznie wyższa. Ale jedno jest pewne – zrobi wrażenie na wybrance!

4. Pierścionek zaręczynowy z białego złota 

Od kilku sezonów coraz większym zainteresowaniem cieszą się pierścionki z brylantami z białego złota. Ten kolor kruszcu doskonale współgra z jasnym kamieniem. Oczywiście można wybrać też inne kamienie, jak np. szafiry, ametysty albo tajemnicze i charakterystyczne czarne diamenty. Jeśli więc ukochana nie nosi żółtego złota i stawia na inne dodatki, warto rozważyć kupno właśnie takiego pierścionka zaręczynowego. 

5. Srebrny pierścionek – tańsza alternatywa białego złota

Niegdyś uważano, że pierścionek zaręczynowy musi być złoty i drogi. Obecnie ten trend się zmienia i młodzi nieco „luźniej” podchodzą do tematu. Zapewne dlatego coraz częściej kawaler prosi ukochaną o rękę wręczając jej srebrny pierścionek. Warto wspomnieć, że jest on tańszy od białego złota (a wiele osób nie potrafi ich odróżnić) i wcale nie mniej efektowny! Srebrne pierścionki z brylantami czy szafirami to idealna propozycja dla kobiet, które lubią dość uniwersalną, pasującą do wszystkiego i zarazem subtelną biżuterię.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.