Słuchając jej nostalgicznych utworów, pamiętajmy o Osieckiej. Bo jesień to pora okularników, a w Poznaniu odbywa się festiwal jej twórczości.

Tekst: Joanna Zaguła

Jesień, nawet taka upalna, jak w tym roku nastraja mnie nostalgicznie. Nie chodzi tylko o to, żeby siedzieć pod kocem z herbatą, ale o świadomość zbliżającej się zimy, realnie działającą na funkcjonowanie organizmu mniejszą ilość światła dziennego i tęsknotę za minionym latem. Nie jest jeszcze tak, że lata uciekają mi w przerażającym tempie, ale każde kolejne jest jakoś krótsze. Dlatego jesienią przypominam sobie o Osieckiej. Bo słuchała jej moja mama, jak byłam dzieckiem, więc jej piosenki kojarzą mi się z domem i ciepłem. Ale też dlatego, że jej nostalgiczne teksty szczególnie teraz do mnie przemawiają. Tak się składa, że w tym tygodniu (23-27 października) będzie okazja, by posłuchać tych utworów w świetnych wykonaniach.

W poznańskim Teatrze Nowym odbywa się festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”. Po raz kolejny uczestnicy konkursu będą zmagać się z interpretacjami piosenek. Do wyboru mają cały klasyczny repertuar i sporo mniej znanych utworów, bo artystka napisała ich ponad 2000.

Poznamy młodych zdolnych wykonawców i usłyszymy koncerty gwiazd. Do zobaczenia w Poznaniu!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.