Okulary przeciwsłoneczne kupujemy dopiero na przełomie wiosny i lata, kiedy słońce jest wysoko i daje o sobie znać zdecydowanie bardziej niż przez pozostałą część roku. Czy słusznie?

Decyzja o wyborze okularów oparta jest na wielu mniej lub bardziej słusznych zasadach.  Zdecydowanie najważniejszą jest fakt, że musimy się sobie w nich po prostu podobać! Jednak kupując okulary przeciwsłoneczne, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie mają właściwości. A to właśnie dzięki nim zimą nasze oczy są bezpieczne. Promienie słoneczne padają pod niskim kątem i często są bardziej oślepiające niż latem. Zestawienie słońce plus śnieg nie dość, że jest szalenie niebezpieczne, bo może w skrajnych przypadkach doprowadzić do tzw. śnieżnej ślepoty, to jest po prostu bardzo męczące dla naszych oczu. Dzięki zastosowanym w okularach SOLANO technologiom jesteśmy w stanie zapewnić sobie optymalną jakość widzenia i ochronę oczu.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Okulary przeciwsłoneczne to przede wszystkim bariera, która chroni nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV. Z długiej listy negatywnych efektów oddziaływania promieniowania słonecznego na nasze oczy wystarczy wymienić ten, który wywołuje największy strach – zaćmę. Najlepsze dla zdrowia i komfortu naszych oczu będą okulary posiadające profesjonalne soczewki wyposażone w filtr UV.

Filtr polaryzacyjny

Zimą najlepiej nosić okulary z filtrem polaryzacyjnym. Jego zadaniem jest blokada odblasków powstających na skutek odbijania się wiązek światła od gładkiej powierzchni. Śnieg jest tu idealnym przykładem. Eliminując oślepiające odblaski, zapewniamy sobie wyższą przejrzystość obrazu, lepszy kontrast i 100-procentową ochronę przed światłem i niewidzialnym promieniowaniem UV. Jest więc to technologia szczególnie polecana osobom aktywnym, których wzrok wystawiony jest na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Jednak komfort użytkowania okularów przeciwsłonecznych wyposażonych w filtr polaryzacyjny docenią każde oczy.

A może okulary 2w1?

Kolekcja SOLANO Clip On to okulary dedykowane osobom z wadą wzroku. W jednym produkcie połączono funkcje korekcji i profesjonalnej ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz oślepiającymi refleksami świetlnymi. Wystarczy do tradycyjnej oprawy przyłożyć nakładkę, która w ułamku sekundy dolega do niej, dzięki zatopionym zarówno w oprawie, jak i w nakładce magnesom. Montaż nakładki jest niezwykle prosty. Założysz ją nawet podczas wykonywania innych czynności, bez pomocy lustra czy ściągania okularów. Okulary z kolekcji SOLANO Clip On mają profesjonalny filtr UV oraz polaryzację.

Pamiętajmy, że okulary przeciwsłoneczne noszone zimą to oprócz stylowego dodatku przede wszystkim produkt specjalistyczny, który powinien zagwarantować bezpieczeństwo naszemu wzrokowi. Przy wyborze wymarzonej pary warto skorzystać ze wsparcia eksperta, który posiada w tym zakresie odpowiednią wiedzę. W tym celu najlepiej wybrać się do salonu optycznego.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.