Skóra niezależnie od wieku, typu oraz stanu, w jakim aktualnie się znajduje, wymaga dogłębnego oczyszczenia. Jest ono niezbędne zarówno podczas porannej jak i wieczornej toalety. Jak wykonać oczyszczanie krok po kroku?

oczyszczanie

Prawidłowo wykonane oczyszczenie pozwala na pozbycie się resztek makijażu, nadmiaru sebum oraz wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia na powierzchni skóry. Jest to najlepsza recepta, aby uzyskać piękną i zdrową skórę. Bez odpowiedniego oczyszczenia stan skóry ulega pogorszeniu, pory zostają zapchane, a na powierzchni cery mogą pojawić się wypryski, zaczerwienienia oraz podrażnienia.

Warto również wspomnieć, że zanieczyszczona i zapchana skóra nie przyjmuje składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, których używamy, w takim stopniu jak oczyszczona. Dlatego ulubiony krem może nie być już tak skuteczny jak wcześniej. Dodatkowo niewłaściwie oczyszczona skóra wolniej się regeneruje, przez co może stać się szara, ziemista i pozbawiona blasku.

Warto pamiętać, że oczyszczenie skóry to nie tylko zmycie resztek makijażu, ale również pozbycie się niewidocznych zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Z tego względu osoby, które nie malują się na co dzień, również powinny ten zabieg wykonywać. 

Na rynku jest wiele produktów do oczyszczania skóry twarzy w różnej postaci. żele, musy, pianki i płyny. Jaki produkt wybieramy, zależy od potrzeb skóry. Skóra wrażliwa potrzebuje innego traktowania niż skóra np. trądzikowa.

Jeśli cera ma być dobrze oczyszczona i przygotowana na przyjęcie składników odżywczych znajdujących się np. w kremie czy serum, warto postawić na profesjonalne kosmetyki do oczyszczenia, ponieważ zawierają większe stężenie składników oczyszczających, a przy tym nie wysuszają skóry.

Demakijaż krok po kroku 

Krok 1: Demakijaż zaczynamy od oczu, następnie przechodzimy do demakijażu ust, a na koniec pozbywamy się resztek makijażu z pozostałych części skóry twarzy. Do demakijażu szczególnie wrażliwych okolic oczu używamy wody micelarnej, natomiast do pozbycia się makijażu wodoodpornego płynów dwufazowych.

Krok 2: Kolistymi ruchami wmasowujemy ulubiony produkt w skórę (żel, piankę), a następnie zmywamy go letnią wodą. Dzięki temu pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń oraz pozostałości po produktach, których użyliśmy podczas demakijażu. 

Krok 3: Ważnym krokiem domykającym codzienne oczyszczenie powinien być  tonik. Jest to element, który często zostaje pomijany w pielęgnacji twarzy, jednak odgrywa bardzo dużą rolę. Tonik jest odpowiedzialny za przywrócenie skórze odpowiedniego, naturalnego pH. Zachwianie tej równowagi może spowodować, że cera stanie się bardziej narażona na negatywne czynniki zewnętrzne. Ponadto tonik w codziennej pielęgnacji sprawia, że  skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne danego kosmetyku, a sam posiada  dodatkowo właściwości np. kojące czy nawilżające.

Krok 4: Minimum raz w tygodniu dobrze jest stosować peeling dobrany do potrzeb skóry. Peeling oczyszcza mocniej i dogłębniej niż żel do codziennego stosowania. Dodatkowo jest odpowiedzialny za złuszczenie martwego naskórka, dzięki czemu skóra staje się bardziej promienna, a kosmetyki do makijażu lepiej się prezentują.

Zabiegi kosmetologiczne z zakresu oczyszczenia skóry

Właściwie dopasowane profesjonalne zabiegi wykonane przez specjalistów są tak samo ważne jak codzienna pielęgnacja w domu. Oczyszczając skórę w domu, działamy tylko na jej powierzchni, natomiast kosmetolog będzie działał na wielu poziomach. Nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz, czyli tam, gdzie my sami nie damy rady dotrzeć.

Należy pamiętać, że każda skóra jest inna. Czasami możemy nie zdawać sobie sprawy,  że nasza skóra jest skórą np. po części tłustą, albo że zaczerwienienia to tak naprawdę trądzik różowaty. Dlatego bardzo ważna jest konsultacja z kosmetologiem, który pomoże określić typ skóry i dopiero wtedy dobierze odpowiedni zabieg.

Zabiegi oczyszczające najlepiej wykonywać raz w miesiącu. Nawet jeżeli na powierzchni skóry nie pojawiają się wypryski, należy pamiętać, że i tak gromadzą się niewidoczne zanieczyszczenia. Dodatkowo jeżeli czujemy, że skóra traci blask i staje się ziemista rozwiązaniem również będą zabiegi oczyszczające, które dodatkowo odżywią skórę.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.