Kiedy seks staje się tylko jedną z rzeczy na waszej tygodniowej liście spraw
do zrobienia – przewidywalną i nudną, musisz zacząć działać. Satysfakcja obojga partnerów w sypialni przekłada się pozytywnie na inne sfery związku oraz ogólne zadowolenie z życia.

 Psychologowie zgodnie twierdzą, że z biegiem czasu namiętność w związku opada. Jest to naturalny proces, którego jednak nie powinniście lekceważyć.
Mniejsze zadowolenie z życia seksualnego może być symptomem problemów
w związku. Udany seks to wypadkowa codziennej pracy nad bliskością między partnerami, choć nuda w sypialni dotyka też szczęśliwe i zgodne pary.
Mała stabilizacja często sprawia, że poddajemy się lenistwu i rutynie, dlatego w łóżku odtwarzamy dobrze znane, sprawdzone scenariusze.


„Warto podkreślić, że to nie nasz partner, a my sami odpowiadamy za brak przyjemności z seksu. Odpowiedzialnością osoby, która nie doświadcza orgazmu jest zakomunikowanie drugiej połówce swoich potrzeb związanych z preferowaną formą dotyku, stymulacji, pieszczot, preferencji w zakresie stosunku seksualnego,
a odpowiedzialnością partnera jest wysłuchanie i odpowiedzenie na te potrzeby”
– wyjaśnia dr Daniel Cysarz, seksuolog, psychoterapeuta, ekspert marki Durex.

Wyzwól swoje fantazje

Mimo że fizjologicznie zjawisko orgazmu ma jedną definicję, różne są drogi dochodzenia do niego, które przeżywane są zawsze indywidualnie.

„Nasze preferencje
i potrzeby dotyczące życia seksualnego zmieniają się
z biegiem czasu wraz
z wiekiem, zmianą przekonań i pod wpływem doświadczeń. Seksualność może zmieniać się również wraz z poziomiem bliskości w związku i zmianą ról
w relacji, jak również wraz ze wzrostem samoświadomości
i rozwojem cech osobowości” – przypomina Izabela Jąderek, seksuolog, terapeuta, ekspert marki Durex.

To, co kiedyś doprowadzało cię na szczyt rozkoszy, może po jakimś czasie nie sprawiać już tej samej przyjemności. Nie bój się porozmawiać z partnerem na temat waszego seksu. Powiedz, że zmieniły się twoje upodobania i masz teraz inne potrzeby. Podziel się swoimi fantazjami, zapytaj też o pragnienia drugą połówkę. Bez otwartej na drugą osobę, szczerej komunikacji nie będzie między wami prawdziwej intymności.

Do dzieła!

Niezależnie od tego,
czy wasz seks jest intensywny, jak trzęsienie ziemi,
czy w sypialni wieje chłodem, wypróbowywanie nowych rzeczy zawsze jest ożywcze. Pozwoli wam lepiej poznać siebie
i partnera. Źródłem inspiracji do łóżkowych eksperymentów mogą być książki, poradniki, filmy, blogi itp. Świetnym urozmaiceniem będą gadżety. Na rynku dostępna jest cała gama produktów, więc coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy chcą realizować w sypialni konkretne fantazje, i ci, którzy dopiero poszukują. Bardziej wstydliwi nie muszą iść w tym celu do sex shopu.
Obecnie zabawki dla dorosłych są dostępne w drogeriach. Dla osiągnięcia niesamowitych orgazmów sięgnijcie na przykład po prostą w użyciu nakładkę wibracyjną Durex, która dostarczy wam 20 minut wibrujących doznań.
Grze wstępnej pikanterii doda też masażer Delight Bullet, a podczas wspólnej kąpieli użyjcie wibratora Pure Fantasy. Waszą tajną bronią może okazać się żel stymulujący orgazm. Kilka kropel na łechtaczkę zwiększy jej wrażliwość na bodźce i dostarczy multisensorycznych doznań.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.