Franciszek Strzałkowski, założyciel Kliniki Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, członek American Academy of Aesthetic Medicine oraz Niemieckiego Towarzystwa Terapeutów Toksyną Botulinową specjalizuje się w innowacyjnych zabiegach liftingu twarzy. Uchodzi za największy autorytet w kraju w dziedzinie implantacji stałych nici liftingujących. Doktor Strzałkowski uczył się tej metody u jej twórcy, dr. Denisa Guillo, we Francji. Od pięciu lat propaguje naturalny wygląd i holistyczne podejście do pacjentów. Niedawno w jego klinice miał premierę zabieg WOW. Na czym on polega? 

zabieg WOW - na czym polega
Zabieg radiofrekwencji makroigłowej

– Panie doktorze, zdradził Pan, że dobiegający końca rok był bardzo dobry dla Pana kliniki. Z czego to wynika ?

To prawda. Duży wzrost popularności zabiegów medycyny estetycznej to znak naszych czasów. Z jednej strony mamy życie w stresie, w zanieczyszczonym środowisku, brak dobrej diety, a dodatkowo zmiany klimatyczne i agresywne promienie UV, jeszcze pogarszają stan rzeczy. To wszystko powoduje, że skóra starzeje się szybciej, pojawiają się plamy, przebarwienia, zmarszczki, które wizualnie wpływają na wygląd.

Przyznał Pan również, że zabieg radiofrekwencji makroigłowej to jeden z ulubionych zabiegów Pana pacjentek. Dlaczego?

Zabieg kapitalnie przebudowuje i odmładza skórę . Skraca włókna kolagenowe i elastynowe, co skutkuje natychmiastową poprawą napięcia skóry. A fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, co w efekcie zapewnia ujędrnienie tkanek i redukcję zmarszczek – procesy te postępują w czasie. To tak medycznie, ale jeśli spojrzymy na twarz przed i po zabiegu to widać właśnie takie różnice.

Poprawa napięcia skóry widoczna jest od pierwszego zabiegu, ale na pełen rezultat ujędrnienia i zagęszczenia skóry trzeba poczekać ok. 3-6 miesięcy, bo tyle trwa proces przebudowy skóry.

Efekty zabiegu to m.in.:

  • przebudowa skóry (resurfacing),
  • poprawa napięcia skóry na twarzy i ciele,
  • redukcja zmarszczek, także w delikatnej okolicy oka,
  • zmniejszenie blizn i rozstępów,
  • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych i pozapalnych,
  • ujędrnienie i zagęszczenie skóry,
  • poprawa owalu twarzy,
  • wygładzenie struktury skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • obkurczenie porów.

Ale zanim uzyskamy takie efekty, musi odbyć się sam zabieg. Jak on konkretnie wygląda?

Zaczynamy od znieczulenia, tak aby pacjentka czuła się komfortowo, ok. 30 min po nałożeniu kremu zaczynamy pracę ze specjalnym aplikatorem, z mikroigiełkami emitującymi energię RF – głębokość mikronakłuwania jest kontrolowana i regulowana w zależności od obszaru i wskazania (0,5-8 mm).

Mikronakłuwanie powoduje w skórze punktowe mikrourazy, które pobudzają silne procesy regeneracyjne i naprawcze. To bardzo ważne, że nasz zabieg jest jedyną technologią tego typu, której działanie może sięgać aż do warstwy podskórnej, dzięki czemu możemy też modelować warstwę tłuszczu, co pozwala na odmłodzenie rysów twarzy.

Tkanki wokół pozostają nienaruszone, dzięki czemu zabieg jest mało inwazyjny, a rekonwalescencja przebiega bardzo szybko. W większości przypadków nasze pacjentki od razu wracają do codziennych aktywności! I co ważne trwa tylko godzinę.

Jestem wielkim zwolennikiem radiofrekwencji. Uważam, że jest to skuteczny zabieg do liftingu z jednodniowym okresem rekonwalescencji.

– A jaka jest cena zabiegu?

W Klinice Strzałkowski to 1950 złotych.

– Pana klinika znana jest z autorskich zabiegów. Czy w oparciu o ten zabieg stworzył Pan również autorską wersję?

Dokładnie tak. Dodam, że ważne jest, aby mieć na pacjenta pomysł. Już podczas pierwszej wizyty przedstawiam pacjentowi taką ideę – co klinika może mu zaproponować i jakim czasie. Jedną z opcją są autorskie zabiegi. Niedawno miał premierę zabieg WOW. To procedura w oparciu o moją ulubioną radiofrekwencję makroigłową, która daje maksymalny efekt i minimalny czas rekonwalescencji – przez jeden dzień. Ten zabieg to mocna stymulacja skóry raz na pół roku. Zabieg WOW powstał we współpracy ze skandynawską marką Oslo Skin Lab, jako uzupełnienie terapii naturalnym kolagenem OSL. Takie połączenie idealnie się sprawdza dla zdrowia i naturalnej odnowy skóry.

Warto na święta zrobić sobie taki prezent.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.