Naturalne gniecenie to współczesny luksus, na który warto postawić w tym sezonie. Polska marka bynamesakke od lat stawia na len, uświadamiając klientki o tym, jak ważne jest dobranie odpowiedniej tkaniny do temperatury za oknem.

Len z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników, wciąż nie brakuje jednak przeciwników, którzy zarzucają mu nadmierne gniecenie się. W walce o dobre imię lnu staje polska marka bynamesakke, która od 2008 roku działa w duchu zrównoważonej mody, stawiając na lokalność produkcji i selektywny dobór materiałów. O tym, jak ważne jest sprawdzanie metki ze składem mówi się coraz częściej, a temat powraca szczególnie często w ciepłe, letnie dni.

I chociaż właściwości bawełny czy wiskozy są nam doskonale znane, len pozostaje tkaniną niedocenianą, często uznawaną za problematyczną czy delikatną i skłonną do szybkiego niszczenia się. Tymczasem len dzięki swej specyficznej strukturze jest jednym z najbardziej wytrzymałych i odpornych tkanin, a częste pranie sprawia, że robi się coraz bardziej miękki i miły dla naszego ciała.

 „Polki często narzekają na to, że len się gniecie, ma nierówności i charakterystyczną strukturę. Tymczasem my chcemy pokazać i przekonać nasze klientki, że ta pozorna niedoskonałość czyni go jeszcze piękniejszym” – mówi Justyna Borecka, właścicielka i projektantka marki bynamesakke. „Nieregularność, marszczenia i gniecenie wynikają z naturalności i szlachetności tego materiału, który był doceniany od wieków. W bynamesakke natura – jej siła i piękno niezmiennie nas inspirują. Życie w duchu slow to współczesny luksus, do którego chcemy przekonać wszystkie Polki.”

len od bynamesakke

W najnowszej odsłonie letniej kolekcji marki znajdziemy lniane spódnice midi, długie spodnie czy marynarki. Nie zabrakło też prostych, letnich zestawów – krótkich spodenek i T-shirtów. Obok letnich nowości marka prezentuje też jeansowe, wykonane w 100% z bawełny spódnice z rozcięciem na udzie czy klasyczne szorty.

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.