Dziś radzimy, jak zaaranżować kominek w domu. Bo choć nie ma zimy stulecia, to trochę ciepła nam się przyda. Dla lepszego nastroju.

Tekst: Joanna Zaguła

Kominek z nowoczesnym, kamiennym wykończeniem. Pasują do niego naturalne dodatki, a na obudowie można niewielkie dekoracje – wazony, grafiki, świeczki. Akcesoria i meble, John Lewis & Partners Wellbeing.

Za oknem mróz, z nieba powoli spadają płatki śniegu. W kominku trzaska ogień. Na horyzoncie brak jakichkolwiek obowiązków, a ja siedzę pod kocem. W ręku do wyboru: książka albo kubek herbaty. A na kolanach kot lub ewentualnie komputer. Ale na komputerze nie praca, tylko jakiś przyjemny film. To obraz wyjątkowo utopijny z tak wielu powodów, że nawet nie wiem, od czego zacząć. Przecież po świętach dopadł nas na nowo wir obowiązków, zamiast śniegu w przyszłym tygodniu spodziewamy się jeszcze większego ocieplenia, mój chłopak ma uczulenie na kota, ale już najbardziej nie wyobrażam sobie, żebym mogła mieć kominek w domu.

Kominek nie musi być elementem wnętrza klasycznego i stonowanego. Takie oto – całe w różu jest nawet bardziej ciepłe i przytulne. Meble i dodatki, John Lewis & Partners Expression.

Tym, którzy są w tym momencie na takim etapie budowy, że kominek w domu mogą jeszcze zaplanować, mogę jednak polecić kilka świetnych stylów i inspiracji, by wyglądał jak najlepiej. A tym, którzy – tak, jak ja – takiej możliwości nie mają, dodaję nadziei. Jeśli macie przewód kominowy, połączcie do niego popularną niegdyś „kozę”. Ale są i inne opcje: specjalne kominki do postawienia na stole, które palą się prawdziwym ogniem czy po prostu duże świecie. Takie naprawdę duże. Grube i wysokie nawet na metr. Równie dobrze, jak kominek ocieplą atmosferę.

Kominek w ceglanej obudowie to kwintesencja powściągliwego miejskiego stylu. Do tego białe ściany, zadbany parkiet i welurowe meble. Puf na pierwszym planie – Ferm Living, Nest.
Kominek w sypialni – spełnienie zimowych marzeń. Jeszcze pościel w kratę i wełniany koc. I można się stąd nie ruszać. Aranżacja, Zara Home.
No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.