Nie potrzebne nam parytety, skoro ich muzyka broni się sama. W tym roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka eksperymentalną scenę przejmują kobiety.

Zdjęcia: materiały prasowe

Eksperymentalna elektronika, offowy pop, rap i queer techno. To niektóre gatunki, których będzie można posłuchać na scenie FUTURE!/Carbon podczas tegorocznej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To właśnie tam często czekają na słuchaczy największe zaskoczenia i odkrycia. Występy niemal anonimowych twórców okazują się wielkimi wydarzeniami. Nie inaczej będzie tym razem, a w tym roku scenę zdominują panie.

AWA

– Przeważająca większość zaproszonych gości to projekty tworzone przez kobiety i dziewczyny, głównie solo – mówi Wojciech Kucharczyk, kurator sceny FUTURE!/Carbon.

LAFAWNDAH to najbardziej znana artystka, z ogłoszonych do tej pory. Ma korzenie irańskie, egipskie i angielskie, wychowała się w Paryżu, a mieszka w Nowym Jorku. Nagrywa eksperymentalne R&B i art-pop. W marcu ukazał się jej debiutancki album „Ancestor Boy”.

coucou chloe

21 czerwca, w piątek usłyszycie ją właśnie oraz DJ-ki coucou chloe i Brat Star, hiphopową artystkę z Zimbabwe – AWA, krakowski duet MUKA, mroczną elektronikę w wykonaniu ISNT i Mala Herba, czyli solowy projekt artystki dźwiękowej Zosi Hołubowskiej.

Brat Star

W sobotę wystąpią Fatima Al Qadiri live, Ivo Dimche – bułgarski performer, choreograf, kompozytor, wokalista i artysta wizualny, Ana Carla Maza – kubańska piosenkarka, autorka tekstów i wiolonczelistka, Tatiana Heuman – producentka muzyki elektronicznej i perkusistka z Buenos Aires, Avtomat – kompozytor, producent, didżej i wokalista oraz DJ-ki dogheadsurigeri i Monster.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.