Kolor włosów wbrew pozorom wpływa na wiele aspektów codziennego życia. Definiuje nasz typ urody, według badań wpływa również na postrzeganie nas przez otoczenie. Zmiana koloru włosów, zwłaszcza radykalna, często wiąże się ze zmianami w życiu. Jak przygotować się do zmiany koloru włosów, by była to metamorfoza udana i dodała nam pewności siebie?

Planowanie zmiany koloru włosów zawsze należy zacząć od zwrócenia uwagi na nasz naturalny odcień skóry – ciepły lub zimny, a także kolor oczu i naturalną barwę włosów. Dobrze dobrany kolor farbowanych pasm może dodać naszemu wyglądowi świeżości, a nawet odmłodzić nas wizualnie o kilka lat, może również podkreślić rysy twarzy, a niekiedy, niestety, uwidocznić zmęczenie lub niedoskonałości cery. Z tego powodu wiedza, jak przygotować się do zmiany koloru włosów i dobór odpowiedniego odcienia farby są tak istotne.

Zmiana kolorów włosów – analiza kolorystyczna

Jeśli decydujemy się na samodzielne wykonanie metamorfozy, warto poświęcić chwilę na przyjrzenie się dokładnie swojej skórze, oczom i włosom, koniecznie w świetle dziennym. Cechy, na które trzeba zwrócić uwagę, to oprawa oczu – naturalny odcień rzęs i brwi. Przy bardzo jasnej oprawie oczu, zwłaszcza w przypadku, gdy nasz naturalny kolor włosów to blond lub jasny brąz, dobrze wyglądać będą włosy jasne i bardzo jasne – platynowe.

To, czy kolor, jaki wybierzemy, powinien być ciepły, czy zimny, zależy od odcienia skóry, przy czym nie powinien być to ten sam odcień – bez nawet delikatnego kontrastu włosy mogą „zlać się” ze skórą i sprawić, że optycznie „znikniemy”, odbierzemy twarzy wyraz i blask.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy urody: zimny i ciepły. W przypadku zimnego typu urody skóra jest jasna, w chłodnym odcieniu, często z niebieskimi lub fioletowymi żyłkami, opala się na czerwono. Chłodny typ urody lepiej prezentuje się w srebrnej, niż złotej biżuterii i dobrze wygląda w chłodnych kolorach, a także w czerni i szarościach. Ciepły typ urody to skóra oliwkowa, podatna na opalanie na zdrowy kolor, dobrze prezentująca się przy złotej biżuterii i ciepłych barwach.

Dla chłodnego typu urody oraz oczu ciemnobrązowych, niebieskich lub szarych dobrym wyborem będą więc chłodne brązy, zimne blondy, a także włosy czarne i w zdecydowanych, ale zimnych kolorach – modnym srebrnym i siwym czy pastelowym, chłodnym różu lub bordowej, zimnej czerwieni lub fiolecie.

W przypadku ciepłego typu urody, a także zielonych i „złotych”, piwnych oczu korzystnymi kolorami włosów są złociste blondy, ciepłe brązy o miodowym blasku i złociste rudości.

Jeśli decydujemy się na wybór bardzo jasnego lub bardzo ciemnego koloru włosów, istotne są również rysy twarzy i wiek – ciemne kolory podkreślają ostre rysy, natomiast jasne, łagodzą je.

Ważne jest również, a może przede wszystkim, nasze samopoczucie i pewność siebie w nowym kolorze włosów. Warto przed farbowaniem skorzystać z wirtualnej symulacji kolorystycznej, którą możemy wykonać dzięki specjalnym aplikacjom na telefon lub w programie graficznym. Zestawienie fotografii naszej twarzy z fryzurą w wymarzonym kolorze może pomóc w doborze tego idealnego, który na pewno podkreśli naszą urodę.

Metamorfoza a kondycja włosów

Przed planowanym farbowaniem włosów warto zwrócić uwagę na kondycję naszych pasm. Jeśli są mocno zniszczone i przesuszone, nie powinno się narażać ich na intensywne rozjaśnianie o kilka tonów naraz – lepiej stopniowo przechodzić do wymarzonego odcienia, tak, aby nie pogorszyć kondycji włosów jeszcze bardziej.

Gdy dobierzemy już wymarzony kolor włosów, dobrym wyborem w przypadku samodzielnego farbowania w domu jest zmywalna farba do włosów. Delikatna formuła nie zniszczy włosów tak, jak farby zawierające amoniak, a efekt, jaki uzyskamy, będzie łatwiej odwracalny, niż w przypadku farby trwałej. Zmywalna farba do włosów nie wypłukuje naturalnego barwnika ze struktury włosa, a jedynie pokrywa włos warstwą koloru, który wypłukuje się z czasem, w zależności od rodzaju produktu.

Zmywalna farba do włosów – na tydzień, miesiąc, a może kilka godzin?

Spośród dostępnych na rynku farb do włosów możemy wybrać najbardziej interesujący nas wariant. Zmywalna farba do włosów może mieć różną trwałość. Zaczynając od produktów Hair Makeup, pozostających na włosach do pierwszego mycia, poprzez produkty utrzymujące się do kilku myć, aż do farb zmywalnych bez amoniaku, które pozwalają na uzyskanie koloru o trwałości do 28 myć, a więc utrzymującego się na włosach do pojawienia się odrostów, czyli najbliższego farbowania. Tak właśnie działa krem koloryzujący L’Oréal Paris Casting Creme Gloss, zapewniający włosom koloryzację pielęgnacyjną dzięki specjalnej formule zainspirowanej brazylijskim rytuałem pielęgnacyjnym, otulając włos, zapewniając głębię koloru oraz zdrowy blask farbowanych pasm. Krem koloryzujący to produkt świetnie nadający się do pierwszych prób zmiany wizerunku – od pogłębienia naturalnego odcienia włosów, do krycia pierwszych siwych włosów, aż po zmianę odcienia fryzury o kilka tonów, również wyraźnie, na przykład z naturalnego blondu w czekoladowy brąz.

Zmiana koloru włosów dodaje energii, poprawia samopoczucie i pozwala poczuć piękno i pewność siebie dzięki nowemu wizerunkowi.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.