Włosy kręcone wymagają regularnej świadomej pielęgnacji „szytej na miarę”. Wskazówką w tym procesie jest kształt skrętów. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wyrabiając sobie codzienne nawyki? Oto kilka wskazówek. 

włosy kręcone

Jak to z każdą nowością bywa, rozpoczęcie odpowiedniej pielęgnacji włosów teksturowanych i wypracowanie nowych nawyków zajmuje trochę czasu. Cierpliwość jest szczególnie cenna, kiedy mamy odczynienia z uszkodzeniami spowodowanymi takimi czynnikami, jak ciepło, czy farbowanie. Dając sobie i swoim włosom czas, masz możliwość obserwacji i wyeliminowania ewentualnych błędów.

Jak wprowadzić odpowiednią pielęgnację?

1. Oczyść włosy

Wybrane typy skrętów mogą zacząć się puszyć po ciągłym myciu szamponem. Jeśli tak jest w twoim przypadku, warto rozważyć czasową rezygnację z szamponu na rzecz odżywki. Ta również zapewnia włosom delikatne oczyszczenie. W tym kroku pielęgnacji, warto skorzystać z szamponu oczyszczającego, np. marki Cantu oraz/lub nawilżającej odżywki. Te produkty ochronią włosy kręcone przed utratą wilgoci. Dodatkowo szampon oczyści pasma oraz skórę głowy z ciężkich zanieczyszczeń, nie pozbawiając jej naturalnych olejów. Natomiast odżywka zrewitalizuje włosy, pozostawiając je sprężyste i elastyczne. 

2. Odżywienie i nawilżenie 

Po opłukaniu włosów nadchodzi czas, by sięgnąć po odżywkę, która intensywnie nawilży włosy, zregeneruje je oraz zmiękczy. To dobry moment, by użyć, np. Cantu Leave-in Conditioning Repair Cream. Powstała z myślą o włosach poddawanych różnym zabiegom, takim jak farbowanie oraz intensywna stylizacja, a także takim, które są bardzo zniszczone i bywają suche. Ten rodzaj kosmetyku zapewni wymagającym włosom kręconym nie tylko odpowiednią pielęgnację, ale też zabezpieczy przed przesuszeniem oraz uszkodzeniami. Zaletą odzywki jest możliwość zastosowania jej jako maski. Dla wzmocnienia efektu, może być stosowana także na noc.

3. Delikatne rozczesanie i rozplątanie

Fale, loki oraz sprężynki powinno się przeczesywać, kiedy włosy są wilgotne. W tym celu dobrze jest korzystać ze specjalnych grzebieni do włosów kręconych, jednak niektórzy wolą robić to palcami, co daje efekt lepiej podkręconego skrętu. Jednak rozczesywanie palcami jest dość czasochłonne i wymaga cierpliwości, więc kiedy się spieszysz, lepszym rozwiązaniem będzie użycie grzebienia lub specjalnej szczotki. Aby rozczesać włosy, warto zacząć od końcówek i kierować się w stronę nasady.

4. Chroń kształt skrętów

Kiedy włosy są już oczyszczone i odpowiednio odżywione, sięgnij po kosmetyk, który je wygładzi i nieco dociąży, np. kultowy aktywator skrętu Cantu. Kosmetyk ten wydobywa objętość oraz piękny skręt loków. 

5. Najlepszy sposób na wysuszenie kręconych włosów

Zanim sięgniesz po suszarkę do włosów, delikatnie osusz włosy ręcznikiem papierowym, aby usunąć nadmiar wody. Zniweluje to zarówno puszenie się włosów, jak i uszkodzenia cieplne. Następnie ustaw na suszarce średnią temperaturę i użyj dyfuzora. Osuszaj włosy, do momentu, aż będą w większości suche. Później pozostaw je do naturalnego wyschnięcia.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.