Kiedy jesienna pogoda daje się we znaki, a w domu włączamy kaloryfery, warto zmienić rytuały pielęgnacyjne i zatroszczyć się o skórę w szczególny sposób. O tej porze roku staje się ona coraz bardziej sucha, pozbawiona blasku i mniej elastyczna. Wyglądamy na bardziej zmęczone niż jesteśmy. Jak dbać o skórę jesienią? Podpowiada doświadczona dermatolog Agnieszka Bliżanowska.  

jak dbać o skórę jesienią?

Po pierwsze – nie zamartwiaj się – tylko zmień codzienny rytuał pielęgnacyjny

Regularnie sięgaj po kremy ze skutecznymi substancjami aktywnymi. Najlepiej z retinolem i witaminą C polecanymi przez dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Na noc retinol, który likwiduje zmarszczki, przebarwienia i ujędrnia. Poprawia też nawilżenie i elastyczność skóry. Dzięki niemu skóra staje się gęstsza, rozjaśniona
i promienna. Przygodę z retinolem warto zacząć już po 30 roku życia. Na początku od małych stężeń 2 razy w tygodniu, a potem stopniowo zwiększać zarówno częstotliwość, jak i stężenie. Choć retinol jest niezwykle skuteczny, lubi podrażniać.

Na dzień witamina C, bo ma właściwości rozjaśniające i odżywiające. Wykazuje działanie antyoksydacyjne. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, uszczelnia naczynia krwionośne i wspomaga syntezę kolagenu, który jest odpowiedzialny za sprężystość i jędrność skóry. Rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje naturalny koloryt cery.

 

Po drugie – oddaj się w ręce profesjonalistów i skorzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej

Na jesień doktor Agnieszka Bliżanowska poleca szczególnie dwa zabiegi: 

HYDRA BOOSTER to aż dwie mezoterapie w jednym zabiegu, czyli kwas hialuronowy plus witaminy. To niezwykle skuteczny koktajl kwasu hialuronowego, glicerolu oraz 53 składników rewitalizujących, którego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Już po pierwszym zabiegu skóra jest intensywnie nawilżona, zregenerowana i pełna blasku.

RF – radiofrekwencja mikroigłowa. „Cenię ten zabieg niezwykle za rezultaty porównywalne z laserami, dające bezoperacyjny lifting twarzy i za szybkość powrotu do normalnego życia po zabiegu. Jak to działa? Nakłuwamy skórę, czyli pobudzamy ją do regeneracji, a równocześnie podgrzewamy, by poprawić jej jędrność. Świetny zabieg na twarz, a jego efekty są jeszcze wyraźniej widoczne na szyi czy dekolcie” – mówi dermatolog. 

 

Aby cieszyć się długotrwałymi efektami zabiegów, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację skóry po zabiegu, bo może być zaczerwieniona, ściągnięta i nadwrażliwa.
Oto zalecenia dr Bliżanowskiej:

  • Natłuszczaj skórę specjalnymi preparatami, które nawilżają i regenerują. Dobrze jeśli zawierają substancje łagodzące i bakteriobójcze o naukowo potwierdzonym działaniu, jak np. oktenidyna, która w minutę zabija grzyby, bakterie i wirusy.
  • Mimo jesiennej pogody stosuj codziennie rano krem przeciwsłoneczny przez minimum 2 tygodnie po zabiegu.
No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.