Ćwiczenia i masaż twarzy pomoże zlikwidować zmarszczki, podniesie kąciki ust, poprawi owal twarzy i kondycję skóry.

Tekst: Joanna Zaguła

Są dwa warunki: gimnastyka twarzy musi iść w parze z mądrą pielęgnacją i musi być regularna. Jednak jeśli je spełnicie, możecie oczekiwać naprawdę imponujących efektów. Najbardziej spektakularne jest wygładzenie zmarszczek. Oczywiście – nie znikną zupełnie, ale będą zdecydowanie mniej widoczne. Taka gimnastyka wzmacnia mięśnie twarzy, usuwa ze skóry toksyny, poprawia krążenie krwi i limfy. Dzięki temu podniosą się policzki, kąciki oczu i ust, skóra będzie promienna i w zdrowym kolorze.

Wystarczy poświęcić na ćwiczenia 10-15 minut dziennie.

Gimnastyka

Oto przykłady ćwiczeń, które warto wykonać:

Na opadające kąciki ust pomoże rozciąganie palcami ust w boki, przy jednoczesnym ściąganiu ich w dzióbek.

Wzdymanie na przemian policzków skoryguje owal twarzy.

 Naciągając skórę w kącikach oczu ku tyłowi głowy i mrużąc mocno oczy, zapobiegamy powstawaniu „kurzych łapek”. W tym ćwiczeniu nie wolno zamykać oczu zupełnie.

Aby napiąć mięśnie szyi, należy odchylić głowę do tyłu i wysunąć dolną wargę. W takim napięciu wytrzymujemy 10 sekund, aby pozbyć się wiotkiej skóry na podbródku.

Naciskajcie dłońmi na czoło, czołem napierając na ręce. Siedźcie prosto i przesuńcie głowę ku tyłowi i dolną wargę nałóżcie na górną. Powinniście czuć drganie mięśni szyi. Zlikwidujecie w ten sposób podwójny podbródek.

Twarz mężczyzny w gniewie, rysunek, źródło: Polona

Joga

Niektóre z powyższych ćwiczeń przypominają pozycje z jogi twarzy. Jednak, jeśli macie ochotę spróbować takiej aktywności, dobrze jest na początku umówić się z instruktorem. Profesjonalista lepiej wytłumaczy wam, jak powinny pracować mięśnie i podpowie, jak najlepiej pomóc na konkretny problem, z którym się borykacie.

Twarz młodego mężczyzny, rysunek, źródło: Polona

Masaż

Wybierzcie się do gabinetu albo zróbcie masaż samemu w domu. Można postawić na techniki refleksologiczne, oklepywanie, głaskanie. Masaż pomoże walczyć ze zmarszczkami, poprawi kondycję skóry i owal twarzy. Zlikwiduje też opuchliznę. To dzięki temu, że pobudza mikrokrążenie. Najłatwiej będzie palcem wskazującym kreślić małe kółeczka od środka twarzy ku górze. Masujcie też kąciki oczu i ust oraz czoło – miejsca, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki. Oczy masujemy od zewnętrznego kącika przez górną powiekę i potem dolną, a czoło między brwiami. Od dołu, ku skroniom.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.