Zaplanowanie ferii z dziećmi może być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o wyjazd z kilkoma pociechami. W takim wypadku należy wykazać się wyjątkową cierpliwością i świetną organizacją. Oto cztery propozycje, z których warto skorzystać w ramach inspiracji.

  1. Beskid Sądecki – dla wielbicieli sportów zimowych

Beskid Sądecki to pasmo górskie w południowo-wschodniej części Beskidów Zachodnich. Ten rejon wyróżnia bardzo dobra infrastruktura oraz liczne trasy narciarskie – dwa najbardziej atrakcyjne kompleksy do uprawiania sportów zimowych mieszczą się w Krynicy Zdrój oraz w Wierchomli.

Znajdziesz tutaj wiele atrakcji dla wielbicieli różnych dyscyplin sportów zimowych. Jaworzyna w Krynicy Górskiej składa się z ok. 12 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Dodatkową atrakcją jest także Snow Park Krynistler z kolejką krzesełkową, posiadający rampy i skocznie do akrobacji na desce snowboardowej. Pobliska Wierchomla-Muszyny zaś to kompleks narciarski, który obejmuje dwie miejscowości – dzięki takiemu rozwiązaniu z jednym karnetem narciarze mogą skorzystać z 10 km tras zjazdowych oraz 5 km tras biegowych.

  1. Poznań – nauka przez zabawę

Poznań oferuje wiele atrakcji dla turystów w każdym wieku, dlatego jest miastem wyjątkowo przyjaznym rodzinom z dziećmi. Jeśli chcesz zaplanować czas tak, aby twoje pociechy zapamiętały ten wyjazd na długo, odwiedźcie Laboratorium Wyobraźni – park naukowo-techniczny, w którym najmłodsi mogą wykonywać eksperymenty wyjaśniające działanie otaczającego je świat. To wspaniała zabawa, która pobudza wyobraźnię i rozwija zainteresowania najmłodszych. Lekcje laboratoryjne są podzielone tematycznie, a dzieci mogą poznać bliżej takie tematy, jak DNA czy robotyka.

Ciekawą interaktywną atrakcją Poznania jest również Żywe Muzeum Rogala, przybliżające historię i tradycję miasta. Odbywają się w nim warsztaty, na których dzieci mogą same upiec tradycyjne poznańskie przysmaki. Po długim dniu rozwijających kreatywność atrakcji warto  zafundować sobie odrobinę relaksu i wybrać się do Term Maltańskich z aquaparkiem  zarówno dla dorosłych, jak i maluchów. Znajdziesz tu baseny solankowe, rekreacyjny brodzik, a także długie całoroczne zjeżdżalnie. 

  1. Szczecin – raj dla maluchów

Najmłodsi świetnie będą się bawić również w Szczecinie. Wycieczkę w tym mieście warto zacząć od spaceru wzdłuż nadodrzańskich bulwarów zakończonym zwiedzaniem Alei Żeglarzy, która umożliwia poznanie historii żeglugi. Po długim spacerze warto rozgrzać się w parku trampolin Jump. Duża hala obiektu jest przystosowana do parkouru i ćwiczeń na trampolinach, a zajęcia odbywają się pod okiem trenerów.

Kolejną nietypową propozycją jest pool soccer, czyli odmiana bilarda w mocno powiększonej skali w centrum rozrywki KoBi. Uczestnicy zamiast używać kija bilardowego… kopią bile. To ciekawa, nowa wersja dyscyplin, które dobrze znamy.

W Szczecinie znajduje się również zupełnie wyjątkowa atrakcja, czyli Be Happy! Sweet Art. & Illusion Museum. To kilkaset metrów kwadratowych, na których znajdziesz nietypowe obiekty: basen z piankami, huśtawkę z bananów, monstrualnej wielkości pączki czy jednorożca, a także osiem pokojów z iluzjami optycznymi. W galerii można ponadto zrobić niesamowite zdjęcia pamiątkowe. Dzieci będą zachwycone tym magicznym miejscem.

  1. Wrocław – afrykańskie oceanarium

Wrocław zdecydowanie nadąża za trendami gastronomicznymi, a także posiada liczne atrakcje edukacyjne i kulturalne. Jedną z najbardziej obleganych jest Afrykarium – oceanarium, które z pewnością warto odwiedzić razem z rodziną. W oddziale tutejszego zoo znajduje się między innymi 20-metrowy tunel, dzięki któremu można obserwować egzotyczne gatunki ryb, oraz pięć kompleksów przedstawiających ekosystemy wodne Afryki.

Kolejnym atrakcyjnym miejscem we Wrocławiu jest Hydropolis znajdujące się we wnętrzu XIX-wiecznego podziemnego zbiornika wodnego. Ekspozycja tego nowoczesnego i interaktywnego centrum naukowego jest poświęcona wodzie, a dokładniej – jej roli i właściwościom. Można tu wziąć udział w różnych warsztatach tematycznych, a także projekcji filmów, więc zarówno dorośli, jak i dzieci na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Źródło: https://www.accorhotels.com/pl/polska/index.shtml

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.