Festiwal Zdobywcy Fryderyków już niedługo otworzy bramy dla fanów dobrej muzyki! Do urokliwego miasta na Pomorzu Zachodnim w połowie lipca przyjadą Brodka, ZALEWSKI, T. Love, Maryla Rodowicz, Nocny Kochanek, Smolik i Kev Fox, a także Julia Żugaj, Sara James, Zdechły Osa i Mata. Zapowiada się dwudniowa multipokoleniowa muzyczna uczta.

Festiwal Zdobywcy Fryderyków

Latem Szczecinek przyciąga miłośników sportów wodnych, wędkarstwa i pięknych widoków. Mikołaj Gospodarek, fotograf i autor przewodników, od 30 lat związany z turystyką, w swojej najnowszej książce „Polska znana, ale nieznana”, wskazuje obszar Pojezierza Drawskiego jako jeden z piękniejszych w Polsce i poleca go prawdziwym odkrywcom, którzy cenią sobie święty spokój. Wzgórza, jeziora, lasy mają wiele punktów wspólnych z Mazurami czy Kaszubami, ale zdaniem autora niepowtarzalna tożsamość regionu czyni z niego obszar, któremu warto dać czas, by zaprezentował się w całej okazałości.

Szczecinek na tle Pojezierza Drawskiego wyrasta na miasto kultury, To tu zjeżdżają miłośnicy podniebnych lotów na Międzynarodowy Festiwal Balonowy, to tu w sierpniu na Materia Fest rozbrzmiewają dźwięki najlepszych kapeli metalowych na świecie, a od roku przyjeżdżają również fani dobrej muzyki, którzy trzymają rękę na pulsie i wiedzą, których artystów Akademia Fonograficzna w danym roku nagrodziła za najlepsze krążki, utwory albo klipy. Festiwal Zdobywcy Fryderyków debiutował w Szczecinku w tamtym roku, ale wszystko wskazuje na to, że zadomowił się nad Jeziorem Trzesiecko na dobre.

Muzyczne pokolenia w Szczecinku

Już 15 i 16 lipca do Szczecinka przyjadą prawdziwe gwiazdy polskiej sceny. Będzie Krzysztof Zalewski multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i triumfator 27. edycji Fryderyk Festiwal, prawdziwy podpalacz scen festiwalowych, uwielbiany przez publiczność za talent, odwagę i energię. Pojawi się także Brodka – artystka kompletna, wokalistka, kompozytorka i gitarzystka, która koncerty zamienia w niepowtarzalne wydarzenia kulturalne. Będzie Smolik i Kev Fox – hipnotyzujący duet elektroniczno-alternatywny, łączący silny wokal Keva i misterne melodie Smolika. Fanów muzyki rockowej z pewnością ucieszy koncert grupy T.Love, która od prawie 40 lat potrafi rozkołysać każdą festiwalową publiczność za sprawą niezrównanej muzyki i wokalu Muńka Staszczyka. Obok nich na scenie w Szczecinku pojawi się uwielbiany przez publiczność heavymetalowy zespół Nocny Kochanek, uhonorowany statuetką Fryderyka w 2020 roku w kategorii Album Roku Metal za płytę „Randka w ciemność”.

Fani muzyki undergroundowej będą mogli oklaskiwać występ Zdechłego Osy, który umiejętnie łączy stylistykę new age, punku i rapu. W Szczecinku pojawi się również dawno nie widziany na dużych scenach Mata. O Młodym Matczaku głośno zrobiło się już w trakcie promocji jego pierwszego singla. Kontrowersyjny klip do „Patointeligencji” zapowiadający album „100 dni do matury” obejrzało na kanale YouTube 40 mln osób, a krążek od razu pokrył się podwójną platyną. W kolejnym roku płyta Maty została nagrodzona Fryderykami w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop i Fonograficzny Debiut Roku, a koncert, który artysta dał na warszawskim lotnisku Bemowo, zapisał się w historii polskiego hip-hopu jako największy solowy występ. Pod sceną zgromadziło się wówczas 40 tysięcy osób. Czy Szczecinek pobije ten rekord?

Julka Żugaj

Na pewno tłoczno będzie pod sceną w trakcie występu wschodzącej gwiazdy muzyki – Julii Żugaj. Jej debiutancki mini album Miłostki dotarł do pierwszego miejsca listy sprzedaży OLiS, a Epka uzyskała statut złotej płyty. Artystka cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, a jej solowa trasa koncertowa wyprzedała się w zaledwie 2 dni.

Do Szczecinka przyjedzie również Sara James nagrodzona w tym roku Fryderykiem w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Sara już ma opinię jednej z najbardziej utalentowanych młodych wokalistek, a jej kolejne single systematycznie okupują listy przebojów.

Listę artystów, którzy wystąpią na Festiwalu Zdobywcy Fryderyków, zamyka królowa polskiej sceny muzyki rozrywkowej – Maryla Rodowicz, wokalistka ikoniczna, która już od pięciu dekad bawi i wzrusza publiczność takimi piosenkami jak Niech żyje bal, Kolorowe jarmarki czy Małgośka. Niezwykła energia, charyzma i doskonały kontakt z publicznością sprawiają, że jej koncerty zawsze są niepowtarzalnym przeżyciem.

Bilety do kupienia na stronie: www.zdobywcyfryderykow.pl

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.