Dzięki ekspresom do kawy każdego dnia możemy delektować się ulubionym rodzajem kofeinowego napoju. Jeżeli czas jego przygotowywania chcemy ograniczyć do minimum, najlepiej zaopatrzyć się w automatyczny ekspres na kapsułki. Jak działa tego typu urządzenie i czym kierować się przy jego wyborze?

Główną zaletą ekspresów do kawy na kapsułki jest fakt, że korzystanie z nich jest niezwykle proste i intuicyjne. Kapsułki są przygotowane w taki sposób, aby zawierały precyzyjnie odmierzoną ilość kawy niezbędną do zaparzenia wybranego napoju. Jedyne, co musimy zrobić, to umieścić ją w specjalnym otworze i uruchomić urządzenie. Jeżeli preferujemy kawę taką, jak chociażby latte, zaopatrzyć musimy się w specjalne kapsułki składające się z dwóch porcji – jedna z nich zawiera kawę, druga – sproszkowane mleko. Znacząca część ekspresów na kapsułki umożliwia także przygotowanie innych napojów takich, jak kakao czy herbata, co czyni z niej urządzenia niezwykle wszechstronne, które sprawdzą się zarówno w domowej kuchni, jak i w biurze.

ekspres na kapsułkiNa co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy na kapsułki?

Pierwsza kluczowa kwestia to pojemność zbiornika na wodę. Najlepiej zdecydować się na model, gdzie jest on możliwie jak największy. W większości przypadków parametr ten waha się od 0,5 do 1,3 litra. Na rynku spotkać możemy się także z modelami posiadającymi pojemnik na więcej niż jedną kapsułkę.

Nie bez znaczenia jest także ciśnienie. Im jest ono większe, tym bardziej aromatyczna i mocniejsza będzie przyrządzona za pomocą ekspresu kawa. W sklepach dostępne są zarówno ekspresy kapsułkowe z ciśnieniem oscylującym w okolicy 3 barów, jak i takimi, gdzie wynosi ono 19 barów.

Ekspresy do kawy na kapsułki wyposażone mogą być w funkcję spieniania mleka. Czynność ta odbywać może się na kilka różnych sposobów. Niektóre modele posiadają specjalne dysze spieniające mleko. Inne rozwiązanie to zaopatrzenie się we wspominane już kapsułki z mlekiem w proszku lub kupno osobnego spieniacza.

Nie bez znaczenia jest także wygląd ekspresu kapsułkowego. Warto, aby był on dopasowany do stylu, w jakim została urządzona nasza kuchnia i harmonijnie współgrał z jej wystrojem.

Dodatkowe funkcje ekspresów kapsułkowych

Wiele modeli ekspresów do kawy na kapsułki pozwala na zmianę parametrów urządzenia, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe przygotowanie określonego rodzaju napoju. W sklepach spotkać można się na przykład ze sprzętami, które automatycznie dobierają stosowne ustawienia, na przykład na bazie kodu kreskowego. Do pozostałych ciekawych funkcji zalicza się między innymi regulację mocy kawy, automatyczne czyszczenie i odkamienianie, filtrowanie wody, regulację ilości parzonej kawy, automatyczne alarmy informujące na przykład o konieczności napełnienia zbiornika na wodę lub wykonania odkamieniania czy automatyczne wyłączanie urządzenia.

kawa w kapsułkach

Najciekawsze ekspresy na kapsułki marki Nespresso

W asortymencie marki Nespresso znajdziemy bogaty wybór wysokiej jakości ekspresów do kawy na kapsułki. Do najciekawszych modeli zalicza się:

  • Essenza Mini – to niezwykle lekki i kompaktowy ekspres do kawy, który z łatwością zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. Na uwagę zasługuje również jego unikalny, niezwykle nowoczesny wygląd, co czyni z niego niezwykle efektowną dekorację wnętrza. Zestaw Essenza Mini & Aeroccino3 pozwala na stworzenie niekończącej się ilości kawowych przepisów bazujących na mleku. Do wyboru mamy aż 24 różne rodzaje kofeinowego napoju, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybierać możemy spośród dwóch rozmiarów filiżanek. Obsługa tego ekspresu jest niezwykle prosta i intuicyjna, dzięki czemu poradzą sobie z nią nawet początkujący kawosze. Model jest dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych, między innymi białej, czarnej, czerwonej oraz zielonej. Więcej szczegółowych informacji na jego temat znaleźć można na stronie: www.nespresso.com/essenza-mini-coffee-machine.
  • Krups Inissia – to ultra kompaktowy ekspres do kawy, który stanowi połączenie nowoczesnego wyglądu oraz innowacyjnych technologii. Do jego zalet zaliczyć można między innymi krótki czas nagrzewania, dwa rozmiary filiżanek do wyboru oraz funkcję automatycznego wyłączania po upływie 9 minut. Więcej informacji na temat urządzenia dostępnych jest pod adresem: www.nespresso.com/krups-inissia-bialy-ekspres-kawa.

Z pełnym asortymentem ekspresów na kapsułki marki Nespresso zapoznać można się wchodząc na stronę www.nespresso.com/machines.

Opinie na temat ekspresów do kawy Nespresso

Kawa z ekspresu na kapsułki Przed zakupem jednego z ekspresów na kapsułki marki Nespresso, warto zapoznać się z opiniami użytkowników na temat poszczególnych modeli. Jeśli chodzi o Essenza Mini, podkreślają oni prostotę obsługi urządzenia, łatwość utrzymania go w czystości, kompaktowe wymiary, cichą pracę, krótki czas nagrzewania, możliwość wyboru pojemności kawy oraz niesamowite walory smakowe przyrządzanych napojów. Do najczęściej wymienianych zalet modelu Krups Inissia zaliczyć można z kolei niewielki rozmiar, wysoką funkcjonalność, niezawodność i niski koszt przygotowania jednej filiżanki kofeinfowego napoju.

Jeżeli nie ekspres na kapsułki, to co?

Kobieta delektująca się kawąAlternatywą dla ekspresu do kawy na kapsułki może być model ciśnieniowy, których głównym zadaniem jest przygotowywanie espresso. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu, który posiada ciśnienie minimum 9 barów. Główną zaletą takich urządzeń jest ich wielofunkcyjność – większość modeli jest bowiem w stanie samodzielnie zmielić ziarna lub spienić mleko. Cena ekspresów ciśnieniowych waha się od 150 do nawet 4000 złotych.

Jeżeli z kolei szukamy prostego w budowie i niedrogiego urządzenia, rozważyć powinniśmy zakup ekspresu przelewowego. Takie urządzenie jest w stanie przygotować kawę dla kilku osób równocześnie. Ekspres przelewowy przyrządza kawę zalewaną wrzątkiem, która zbliżona jest do tej „po turecku.” Zasada działania takiego ekspresu nie jest skomplikowana, co pozwala na użytkowanie go przez bardzo długi czas. Woda jest tu zagotowywana w specjalnym pojemniku wyposażonym w grzałkę, a następnie przelewana przez papierowy lub stały filtr z kawą. Na koniec, trafia ona do żaroodpornego dzbanka. Kolejną zaletą ekspresu przelewowego jest duża wydajność – niektóre modele są w stanie pomieścić nawet 2 litry wody. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taki sprzęt pozwala przez długi czas utrzymać wysoką temperaturę przyrządzonego napoju.

Źródła:

l www.nespresso.com/essenza-mini-coffee-machine

l www.nespresso.com/machinelistblock

l www.nespresso.com/machines/krups-inissia-bialy-ekspres-kawa

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.