Choinka na kilka sposobów

Świąteczne drzewko to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia,
a zarazem zwieńczenie wszystkich dekoracji, które tworzą w domu wyjątkowy nastrój. Tylko, jak je przystroić?

  1. Duety kolorystyczne

Dekorując choinkę, możemy połączyć dekoracje w różnych kolorach lub zdecydować się na określoną kolorystykę. „Największym zainteresowaniem cieszą się ozdoby
w kolorze czerwonym, które najczęściej łączymy z białymi lub złotymi dodatkami. Popularne są także duety srebra z bielą lub złota i srebra. My proponujemy także mniej oczywiste zestawienia, np. ozdoby w kolorze szampana i czerwieni, srebrnym
i niebieskim czy różowym, zielonym lub brązowym” – podpowiada Izabela Bożek
z firmy Eurofirany, oferującej bogatą kolekcję ozdób świątecznych.

Choinka na kilka sposobów

  1. Bombki, zawieszki, kwiaty, gałązki

O tym, jak będzie prezentowała się choinka, decyduje nie tylko kolor ozdób,
ale także ich wygląd. Do wyboru mamy zarówno klasyczne, jak i bardzo oryginalne bombki, np. kulę z przezroczystego szkła, w środku której umieszczone zostały malutkie, zapisane zwoje papieru. To jednak nie koniec choinkowych ozdób.
Drzewko możemy przyozdobić różnorodnymi zawieszkami, kwiatami, gałązkami, łańcuchami, a nawet figurkami – Mikołaja, wiewiórki lub motyli.

  1. Stylowo czy baśniowo?

Nasza choinka może mieć także motyw przewodni. „Ciekawym przykładem jest
np. stylistyka baśniowa, do której dobieramy dodatki w pastelowych kolorach, ozdobione świecącymi drobinkami oraz zawieszki w kształcie wróżek lub elfów.
Taki wybór z pewnością zachwyci najmłodszych domowników. Innym pomysłem może być drzewko przystrojone dekoracjami z motywem roślinnym lub nawiązującym do tradycyjnych norweskich wzorów”proponuje ekspert.

Choinka na kilka sposobów

  1. Mała też jest piękna

Nie tylko duża choinka może wyglądać zjawiskowo. Małe drzewka mają w sobie mnóstwo uroku, zwłaszcza jeśli dobierzemy do nich odpowiednie ozdoby – mniejsze bombki, delikatne zawieszki i subtelne lampki. Łańcuchy, duże kwiaty czy kokardy lepiej prezentują się na większych drzewkach.

Choinka na kilka sposobów

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany