Świąteczne drzewko to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia,
a zarazem zwieńczenie wszystkich dekoracji, które tworzą w domu wyjątkowy nastrój. Tylko, jak je przystroić?

  1. Duety kolorystyczne

Dekorując choinkę, możemy połączyć dekoracje w różnych kolorach lub zdecydować się na określoną kolorystykę. „Największym zainteresowaniem cieszą się ozdoby
w kolorze czerwonym, które najczęściej łączymy z białymi lub złotymi dodatkami. Popularne są także duety srebra z bielą lub złota i srebra. My proponujemy także mniej oczywiste zestawienia, np. ozdoby w kolorze szampana i czerwieni, srebrnym
i niebieskim czy różowym, zielonym lub brązowym” – podpowiada Izabela Bożek
z firmy Eurofirany, oferującej bogatą kolekcję ozdób świątecznych.

Choinka na kilka sposobów

  1. Bombki, zawieszki, kwiaty, gałązki

O tym, jak będzie prezentowała się choinka, decyduje nie tylko kolor ozdób,
ale także ich wygląd. Do wyboru mamy zarówno klasyczne, jak i bardzo oryginalne bombki, np. kulę z przezroczystego szkła, w środku której umieszczone zostały malutkie, zapisane zwoje papieru. To jednak nie koniec choinkowych ozdób.
Drzewko możemy przyozdobić różnorodnymi zawieszkami, kwiatami, gałązkami, łańcuchami, a nawet figurkami – Mikołaja, wiewiórki lub motyli.

  1. Stylowo czy baśniowo?

Nasza choinka może mieć także motyw przewodni. „Ciekawym przykładem jest
np. stylistyka baśniowa, do której dobieramy dodatki w pastelowych kolorach, ozdobione świecącymi drobinkami oraz zawieszki w kształcie wróżek lub elfów.
Taki wybór z pewnością zachwyci najmłodszych domowników. Innym pomysłem może być drzewko przystrojone dekoracjami z motywem roślinnym lub nawiązującym do tradycyjnych norweskich wzorów”proponuje ekspert.

Choinka na kilka sposobów

  1. Mała też jest piękna

Nie tylko duża choinka może wyglądać zjawiskowo. Małe drzewka mają w sobie mnóstwo uroku, zwłaszcza jeśli dobierzemy do nich odpowiednie ozdoby – mniejsze bombki, delikatne zawieszki i subtelne lampki. Łańcuchy, duże kwiaty czy kokardy lepiej prezentują się na większych drzewkach.

Choinka na kilka sposobów

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.