W medycynie estetycznej bardzo popularne są zabiegi z botoksem. Większość osób kojarzy je głównie z niwelowaniem zmarszczek, ale toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją nawet w przypadku nadmiernej potliwości czy zeza. Trzeba wiedzieć, że botoks jest silną toksyną, ale stosowany w odpowiedniej ilości może zdziałać niemalże cuda.

botoks

W medycynie estetycznej bardzo popularne są zabiegi z botoksem. Większość osób kojarzy je głównie z niwelowaniem zmarszczek, ale toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją nawet w przypadku nadmiernej potliwości czy zeza. Trzeba wiedzieć, że jad kiełbasiany jest silną toksyną, ale stosowany w odpowiedniej ilości może zdziałać niemal cuda. Bardzo ważne jest jednak, aby korzystać z usług renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Trzeba dobrze sprawdzić osobę, która będzie wykonywała zabieg. Botoks to jeden z najskuteczniejszych zabiegów pozwalających na uzyskanie szybkich i naturalnych efektów.

Botoks – co warto o nim wiedzieć?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że botoks został zarejestrowany jako lek. Jad kiełbasiany znalazł szerokie zastosowanie w medycynie i to nie tylko estetycznej. Wstrzykiwanie botoksu pod skórę przyczynia się do zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Warto od razu zaznaczyć, że jest to tylko tymczasowe sparaliżowanie mięśni, dlatego w celu podtrzymania uzyskanych efektów konieczne jest przeprowadzenie zabiegu po kilku lub kilkunastu miesiącach. Botoks to rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i mało inwazyjnie pozbyć się zmarszczek. Pod wpływem działania toksyny botulinowej zostaną one wygładzone (jeżeli chcesz skorzystać tego typu zabiegu, warto sprawdzić https://vitalea.pl/medycyna-estetyczna/botox, klinika w Katowicach oferuje profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem botoksu). Po podaniu toksyny znikają zmarszczki mimiczne na czole, wokół oczu, między brwiami. Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do twarzy, szyja również może zostać odmłodzona. Botoks ma szerokie zastosowanie w medycynie, świetnie sprawdza się w leczeniu różnego typu zaburzeń neurologicznych. Stosuje się go w przypadku nadmiernego pocenia, przy nietrzymaniu moczu, zezie, hiperhydrozie, bruksizmie, uporczywych migrenach. Zabiegi botoksu są niechirurgiczne, wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. Trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Nie ma potrzeby podawania znieczulenia, bo są praktycznie bezbolesne.

Czy mogą wystąpić jakieś działania niepożądane?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są w pełni bezpieczne, trwają krótko i mogą być wielokrotnie powtarzane. Ryzyko wystąpienia groźnych powikłań jest niezwykle niskie i pojawia się praktycznie tylko w przypadku przeprowadzenia zabiegu przez niekompetentna osoby. bardzo ważne jest wobec tego wybór odpowiedniego specjalisty. efekty botoksu są widoczne praktycznie od razu, tuż po zakończeniu zabiegu. utrzymują się one średnio od 4 do 6 miesięcy. Wpływa na to ilość podanego leku, prowadzony tryb życia i indywidualne predyspozycje danej osoby. Zabieg może zostać wykonany na tej samej części ciała już nawet po trzech miesiącach. Bardzo ważne jest to, aby po podaniu botoksu nie latać samolotem, unikać sauny i intensywnego wysiłku fizycznego. Nie należy również nakładać makijażu, palić papierosów ani spożywać alkoholu przez co najmniej tydzień po wykonaniu zabiegu. U niektórych osób mogą wystąpić skutki uboczne po wstrzyknięciu toksyny botulinowej, ale zwykle są one krótkotrwałe i zanikają samoczynnie po 24 godzinach (zaczerwienienie skóry, siniaki, obrzęki).

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.