Współczesna dermatologia i medycyna estetyczna dają coraz więcej możliwości poprawy wyglądu. Co sezon pojawiają się nowe urządzenia i preparaty, ale znane i sprawdzone zabiegi ciągle nie tracą na znaczeniu. Należą do nich choćby botox, wypełniacze, mezoterapia czy peelingi. Na znaczeniu zyskują też autorskie terapie naprawcze, opracowywane indywidualnie dla każdego pacjenta.
fot: Aga Gruszka
Jak pomóc w naturalnym pobudzeniu skóry do produkcji kolagenu, kiedy słońce mocniej operuje i nie można stosować choćby niektórych laserów? Pytamy eksperta dr Franciszka Strzałkowskiego z Kliniki Strzałkowski.
Każdy, kto choć trochę interesuje się zabiegami estetycznymi, zdaje sobie sprawę, że okres większego nasłonecznienia praktycznie wyklucza stosowanie laserów w celu pobudzenia procesu produkcji nowego kolagenu. „To dość długi okres w roku, w którym narażeni jesteśmy na przebarwienia skóry mogące wystąpić po zabiegu laserowym” – wyjaśnia dr Strzałkowski i dodaje, że jako zwolennik zachowania naturalnych rysów w wyglądzie twarzy oraz pobudzania skóry do naturalnej odbudowy kolagenu, od lat tworzy autorskie programy zabiegowe, które umożliwiają aktywizację i poprawę tych procesów niezależnie od wieku i kondycji skóry.
Jeśli nie laser to autorskie terapie naprawcze
Kiedy słońce zaczyna silniej operować, z pomocą w procesach pobudzania skóry do odnowy przychodzi letnia wersja wielokrotnie nagradzanego autorskiego zabiegu wykonywanego w warszawskiej Klinice Strzałkowski, którą jest High-Tech Collagen Therapy-Summer. Nie wykorzystuje on lasera i nie naraża pacjentów na stres słonecznych powikłań. Autorski program pobudzenia produkcji kolagenu składa się z czterech etapów i wymaga tylko dwóch wizyt w klinice. Został stworzony także z myślą o minimalizacji czasu rekonwalescencji, zredukowanego do 1-2 dni od wykonania zabiegu.
Podczas pierwszego etapu za pomocą urządzenia Vipal Injector 2 wykonuje się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym PRP oraz zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Morpheus. Oba zabiegi nie wykluczają się wzajemnie, dlatego robi się je podczas jednej wizyty, by osiągnąć maksymalny efekt i zredukować liczbę wizyt u lekarza. Po tygodniu od pierwszej wizyty skóra gotowa jest do drugiego etapu High-Tech Collagen Therapy Summer. Wówczas wykonywany jest zabieg Deep Meso Sensation, podczas którego trzy wydzielone obszary skóry twarzy otrzymują indywidualnie dobrane ilościowo i jakościowo preparaty. Podawane są za pomocą urządzenia Vipal Injector 2, które poza większą dokładnością zapewnia maksymalną redukcję siniaków.
Ostatni etap programu zabiegowego odbywa się już w domowym zaciszu i trwa miesiąc. „Są to indywidualnie dobrane suplementy i specjalistyczne kosmetyki, które wspierają organizm w pobudzaniu produkcji kolagenu oraz zabezpieczają skórę przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych” – dodaje doktor Strzałkowski