Otwarte rozmowy o seksie, eksponowanie w sklepach czasopism erotycznych, czy większe zainteresowanie gadżetami łóżkowymi — to znak, że z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak ważna jest seksualność. Jednakże wciąż często intymność kojarzymy z uczuciem skrępowania, a uprzedzenia na temat własnego ciała potrafią skutecznie zniszczyć radość z seksu. Pozbywając się powodów do wstydu, możemy nie tylko czerpać większą satysfakcję, ale też zaskoczyć partnera w łóżku. Dzięki kilku prostym wskazówkom, jak pokonać wstyd w łóżku, powiedzenie „kochanie, nie gaś dziś światła” może stać się codziennością.

Według raportu dotyczącego seksualności Polaków jedynie około 40% osób jest zadowolonych z pożycia seksualnego. Prawie tyle samych badanych określiło, że seks odgrywa dla nich ważną lub bardzo ważną rolę w codziennym życiu. W aspekcie pozycji seksualnych jesteśmy tradycjonalistami — większość par wybiera pozycję misjonarską. Urozmaicenie stosunków o gadżety erotyczne czy seksowną bieliznę dla wielu z nas wcale nie jest oczywiste. Wstydzimy się niedoskonałej sylwetki, odrzucenia czy wyśmiania przez partnera. Tymczasem większość z tych obaw jest absolutnie bezpodstawna. Jak w takim razie pokonać wstyd w łóżku i w pełni cieszyć się seksem?

1. Nie bój się rozmawiać o seksie

Dotyczy to szczególnie kobiet, bowiem panowie przejawiają skłonności do częstszego poruszania tematów łóżkowych. Robią to zazwyczaj otwarcie i bez skrępowania, a tym samym… oczekują podobnej reakcji ze strony partnerki. Tymczasem spora część kobiet unika tematu, czując się skrępowana samą obecnością słowa „seks” w konwersacji. Dlaczego? Prawdopodobnie nie widzimy możliwości, jakie niesie otwarta rozmowa o pożyciu. To moment, w którym mamy okazję do podzielenia się z partnerem fantazjami, możemy zaproponować nową pozycję, czy podpowiedzieć drugiej osobie, jakie aspekty kontaktu seksualnego nie do końca działają. Dzięki temu nie tylko zrealizujemy seksualne marzenia — wiedza o tym, jak sprawić przyjemność partnerowi doda nam pewności siebie.

2. Możesz uczyć się nie tylko przez praktykę

Seks, jak każda inna czynność, może być udoskonalany. Naturalnie każdy z nas jest inny, każdy też czerpie przyjemność z odmiennych aspektów pożycia, jednak niewiele osób stara się podszkolić z zakresu… technik seksualnych. Wielu kobietom (i mężczyznom) wydaje się, że są zwyczajnie słabi w łóżku. Dlaczego więc nie staramy lepiej przygotować się do stosunku? Internet pełen jest eksperckich artykułów z zakresu sprawiania większej przyjemności partnerowi, na rynku dostępnych jest też wiele książek na ten temat. Mając zaplecze merytoryczne, możemy wykorzystać je w praktyce, a tym samym zwiększyć swoje umiejętności i pewność siebie.

3. Pozbądź się kompleksów

Boczki, za duża pupa albo za mały biust? Idealna sylwetka to nie „próg wejścia” do świata zadowolenia z seksu. Większość kompleksów tkwi wyłącznie w naszej głowie, a myślenie o nich w trakcie stosunku wiąże się jedynie z nieprzyjemnościami. Jeżeli jednak za żadną cenę nie możemy przekonać się do pozytywnego postrzegania własnego ciała, pomóżmy sobie, ćwicząc wybrane partie sylwetki i kupując seksowną bieliznę. Odpowiednio dobrany strój wyeksponuje mocne strony ciała i zamaskuje to, co chciałybyśmy schować przed światem.

4. Pomyśl, co sprawia ci przyjemność

Wstydliwość w łóżku może wynikać też z braku świadomości tego, co nam samym sprawia przyjemność. Staramy się więc zadowolić partnera, nie potrafiąc sprecyzować, czego same chcemy. Jak w takim razie “wybadać teren” i wypracować własne preferencje? Z pomocą przychodzi owiana tabu masturbacja, ale również filmy, czy czasopisma erotyczne. Dzięki temu możemy sprawdzić jaki rodzaj stymulacji sprawia nam największą przyjemność, aby następnie móc przekazać to partnerowi. Nie powinniśmy wstydzić się też korzystania z usług sklepów erotycznych. Sex shop to miejsce, w którym możemy nabyć m.in. akcesoria łóżkowe, bieliznę i poznać… większą ofertę prezerwatyw w różnych rozmiarach. Dzięki temu nie tylko wzbogacimy repertuar igraszek sprawiających nam prawdziwą przyjemność, ale też nabędziemy wygodniejsze zabezpieczenie dla partnera.

5. Wprowadź się w odpowiedni nastrój

Chcieć to móc, dlatego też odczuwanie pożądania, czyli zwyczajnie — ochota na seks, powinna towarzyszyć nam zawsze przed stosunkiem. Im większa chęć, tym większa pewność siebie i odwaga w łóżkowych igraszkach. Sprawdź jakie czynności wprowadzają cię w łóżkowy nastrój — może będzie to kąpiel z bąbelkami, a może zwykłe myślenie o seksie w trakcie dnia?

Systematyczne rozwijanie się w dziedzinie technik seksualnych, ale przede wszystkim zmiana nastawienia sprawią, że staniemy się znacznie odważniejsi w sferze łóżkowej. Stosujmy jednak metodę małych kroczków — dzięki temu spokojnie przywykniemy do zmian.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.