W ramach Jubileuszu 25-lecia Amazonki Warszawa-Centrum zapraszają 8 września 2012 r. do udziału w akcji promującej zdrowie Polek „Piersi w mieście”, organizowanej wspólnie z akcją Avon kontra Rak Piersi. Akcja rozpocznie się Jubileuszowym Marszem Różowej Wstążki, który po raz 15. przejdzie ulicami Warszawy.

 

 

Marsz wyruszy o godz. 12.00 ze skrzyżowania ulic Nowy Świat i Chmielnej. Uczestnicy przejdą na Pl. Defilad, gdzie przed wejściem głównym Pałacu Kultury i Nauki powstanie Miasto Zdrowia i Urody „Piersi W Mieście”. W Mieście do godz. 17.00 będzie można wykonać USG, mammografię, skonsultować się ze specjalistami, nauczyć samobadać piersi i uzyskać wiele ciekawych wskazówek jak zdrowo i pięknie żyć – w akcji wezmą udział m.in. brafitterki, makijażyści firmy Avon, tancerze oraz dietetycy. Partnerem strategicznym akcji jest firma Avon w ramach prowadzonej od 14 lat kampanii „Avon kontra Rak Piersi”.

O godz. 12.30 zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinessa największej ilości osób, które nauczyły się badać piersi. O 13.00 odbędzie się pokaz kolekcji Mariusza Przybylskiego „Adam kontra rak piersi”, która powstała w ramach kampanii „Avon kontra Rak Piersi”.

Szczegółowy Program:

12.00 – XV Jubileuszowy Marsz Różowej Wstążki, róg Nowego Światu i Chmielnej, idziemy na pl. Defilad, a tam:

12.30 – Rekord Guinnessa w nauce samobadania piersi
13.00 – Pokaz kolekcji Mariusza Przybylskiego „Adam kontra rak piersi”
13.30 – Pokaz samby

13.45 – Nauka brafittingu
14.00 – Pokaz i nauka tanga

14.30 – Pokaz kolekcji bielizny Anita

15.15 – Nauka makijażu z firmą Avon
15.45 – Warsztaty tańca brzucha
16.15 – Zdrowe żywienie
16.30 – Pokaz tańca brzucha
16.45 – Pokaz tańca afrykańskiego

Każdego roku z nowotworem zmaga się 15 tysięcy kobiet w Polsce, dlatego tak ważne są działania profilaktyczne. „Najważniejsza przy wszystkich nowotworach jest ich wczesna wykrywalność. A to możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy przestaniemy się bać, udawać i zaczniemy regularnie się badać” – mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum. „Poprzez akcję ”Piersi w Mieście” chcemy zwrócić oczy całej Polski na kobiety, ich piękno i zdrowie. XV Marsz Różowej Wstążki to także doskonały czas podziękowania naszemu wieloletniemu Partnerowi firmie Avon”.

„Avon Cosmetics Polska w ramach akcji Avon kontra Rak Piersi od 14 lat współpracuje  ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum i współorganizuje akcje promujące zdrowie Polek. Chcemy pokazać, że los kobiet nie jest nam obojętny i że profilaktyka to podstawa w walce z rakiem piersi” – powiedziała Ewa Masny-Januszewska, PR & Advertising Manager Avon Cosmetics Polska.

Akcja została objęta patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewody Mazowieckiego. Więcej informacji www.amazonki.org.pl, www.facebook.com/ AmazonkiWarszawa i http://www.facebook.com/AvonPolska.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.