LISTERINE-plyn-do-plukaniaW jamie ustnej człowieka znajduje się około 50 miliardów bakterii. Część z nich zaliczana jest do tzw. grupy bakterii próchnicotwórczych, które biorą udział w tworzeniu płytki nazębnej i niszczeniu tkanek zęba, a także odpowiadają za choroby dziąseł.

Nawarstwianie się płytki nazębnej, która sama w sobie jest bezbarwna i łatwo przylega do zębów, powoduje większość problemów jamy ustnej takich jak: próchnica, nieświeży oddech czy zapalenie dziąseł.

Tymczasem tylko 30 sekund wystarczy, aby płyn Listerine® Total Care Zero™ usunął bakterie z całej jamy ustnej, docierając do wszystkich trudnodostępnych dla szczoteczki i nici miejsc. Dla porównania szczotkowanie oczyszcza jedynie 60% powierzchni zębów, pozostawiając bakterie znajdujące się w płytce nazębnej w przestrzeniach międzyzębowych, a także na języku i po wewnętrznej stronie policzków.

Warto również pamiętać, że zęby stanowią jedynie 24% całej powierzchni jamy ustnej. Samo szczotkowanie oraz nitkowanie nie pozwala usunąć wszystkich bakterii, m.in. z powierzchni języka i wewnętrznej strony policzków, dlatego stomatolodzy podkreślają, że dla zachowania zdrowia niezbędne jest stosowanie płynów do płukania jamy ustnej.

 

Ceny: 10,99 zł/250 ml i 19,99 zł/500ml 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.